Дитячі проблеми дорослих жінок

% Марія Білочка, автор JustLady. % % %
������� �������� �������� ������
% Про цю проблему соромно говорити вголос, але й забути про неї жінка не може ні на годину. Вона стає заручницею ... сечового міхура - адже йдеться про нетриманні сечі, яке трапляється і у дорослих.
% Статті за темою «Дитячі проблеми дорослих жінок» %
Дитячі проблеми дорослих жінок
% Дитяча косметика для дорослих %
Дитячі проблеми дорослих жінок
% Як стати незалежною %
Дитячі проблеми дорослих жінок
% Три типу невдах %
Дитячі проблеми дорослих жінок
% Голос жінки %

Прийнято вважати, що нетримання сечі - проблема в основному дитячого та похилого віку. Однак нерідко трапляється так, що жінка стикається з цією напастю в самому розквіті сил. Їй ніяково говорити про це з ким-небудь, але ця проблема заважає їй активно і повноцінно жити: нормально спілкуватися з людьми, будувати кар'єру, займатися повсякденними справами. Постійно доводиться переживати: а чи все «там» в порядку або де можна знайти найближчий туалет ...

Якщо ви зіткнулися з подібною проблемою, для початку необхідно розібратися, в чому причина.

Розглянемо можливі типи нетримання у дорослих жінок:

1. Стресове нетримання (або нетримання сечі при напрузі) - найпоширеніший тип захворювання. Він проявляється при самих звичайних діях і рухах, що вимагають напруги м'язів. Вихід невеликої кількості сечі може відбутися при чханні, кашлі, сміху, піднятті важкої сумки, занятті спортом. Може статися навіть при різкій зміні положення або під час статевого акту. Будь-яке напруження м'язів живота може спровокувати мимовільну втрату сечі.

Основна причина стресового нетримання сечі - слабкість сфінктера. Пояснимо: сфінктер - це м'яз, що перекриває вихід із сечового міхура. У нормі сфінктер відкривається тільки в момент безпосереднього відвідування туалету, а в інший час він перебуває в щільно стиснутому стані. На жаль, з віком функціональність сфінктера з яких-небудь причин може зазнавати збої, сфінктер може ослабнути (як, втім, і інші м'язи). Особливо часто подібне явище спостерігається в період менопаузи: вироблення жіночих статевих гормонів (естрогенів) знижується, м'язи промежини і тазового дна слабшають, статеві органи і сечовий міхур опускаються, знижується м'язовий тонус і еластичність сфінктера.

Також причиною стресового нетримання сечі можуть стати:
% - Розтягнення та пошкодження м'язів і нервів тазового дна після вагітності і важких пологів;
% - Травми і хірургічні операції на органах малого тазу;
% - Ожиріння;
% - Спадковість.

Якою б не була причина стресового нетримання, лікар вам обов'язково допоможе.

2. Імперативне нетримання. Його основним симптомом є раптове і нестерпне бажання помочитися. Жінка несподівано починає хотіти в туалет, причому відразу так сильно, що просто неможливо терпіти. Найчастіше позив настільки сильний, що жінка не встигає вчасно дійти до туалету. Проблема може наздогнати жінку в будь-який час і в будь-якому місці, що, звичайно, відбивається на якості її життя.
% Головна причина, що викликає імперативне нетримання сечі, - гіперактивність сечового міхура (неконтрольовані скорочення). Такий стан може бути наслідком якого-небудь неврологічного захворювання, інфекцій в органах сечостатевої системи та інших патологій.

Провокуючими факторами можуть бути зовнішні подразники - звук води, що ллється, миття посуду, прийом кави або алкогольних напоїв, нервове збудження, перепад температур. Нерідко буває так, що жінка починає хотіти в туалет відразу ж, як тільки вийде з теплого будинку на холод.

3. Змішаний тип нетримання. У такому типі присутні ознаки як стресового, так і імперативного нетримання. Даний тип нетримання найбільш складний з точки зору діагностики та лікування.

Не вішати ніс!

Якщо ви зіткнулися з проблемою нетримання, знайте: ви не самотні. Багато жінок страждають від нетримання, але зі зрозумілих причин соромляться говорити про це.

Не соромтеся відвідувати уролога, розкажіть йому про свою проблему. Пам'ятайте: чим раніше ви звернетеся до лікаря, тим більше у вас шансів раз і назавжди позбутися від цієї недуги.

Що можна зробити для того, щоб полегшити свій стан?

1. Скорегувати раціон. Іноді для позбавлення від нетримання цього буває достатньо. Певні продукти можуть дратувати сечовий міхур. До таких продуктів відносяться: газовані і містять кофеїн напої (чай, кава, лимонад), алкоголь, цитрусові і соки з них, томати, гостра їжа, шоколад, штучні цукрозамінники.

Спробуйте відмовитися від цих продуктів або хоча б обмежити їх вживання. Ось побачите, ваш стан покращиться!

2. Пити не менше 1.5-2 літрів води в день. Нестача води робить сечу занадто концентрованою, що дратівливо діє на сечовий міхур.

3. Виконувати спеціальні вправи за системою Кегеля, метою яких є зміцнення сфінктерів сечового міхура і прямої кишки. Спочатку напружте і потім розслабте м'язи промежини, повторіть це багато разів. У більшості випадків ці вправи дозволяють значно зміцнити м'язи тазового дна і в кінцевому підсумку знизити ймовірність мимовільного сечовипускання.

4. Використовувати спецзасоби. Мова йде, звичайно ж, не про те, щоб одягати дитячі памперси. Існують спеціальні прокладки, зручні й непомітні, які повністю виключають протікання, нейтралізують специфічний запах і зберігають шкіру сухою. Щоб знизити ризик виникнення подразнень і забезпечити шкірі максимальний комфорт, використовуйте «дихаючі» вироби (вони мають на упаковці значок «Air»).

У будь-якому випадку, пам'ятайте, що необхідно якомога раніше показатися лікарю. Сидячи перед монітором і займаючись самодіагностикою, ви втрачаєте час. Займіться своїм здоров'ям прямо зараз, і нехай вам у цьому допоможуть професіонали.

Теги: дитяча, проблема, жінка, дорослий, нетримання

Не в дітях щастя?

% Філінова Олена, автор JustLady. % % %
�� � ����� �������?
% Все більше пар в сучасному світі відмовляється від можливості мати дітей заради кар'єрного росту і свободи. Вони вважають, що малюки стануть обмежувачами їх можливостей, не дадуть досягти максимального успіху, не дозволять прожити життя так, як хочеться. Ці люди називаються чайлдфрі і, на їх думку, щастя зовсім не в дітях.
% Статті по темі «Не в дітях щастя? » %
Не в дітях щастя?
% Трохи про жіноче щастя %
Не в дітях щастя?
% Як не програти в боротьбі за щастя %
Не в дітях щастя?
% Як знайти щастя %
Не в дітях щастя?
% Шлюб з розрахунку: чи буде щастя? %

Що таке щастя, кожен визначає по своєму: для одних це велика дружна сім'я, веселий дитячий сміх, перше слово, перший крок, а для інших - можливість у будь-який момент поїхати туди, куди захочеться, витратити гроші на себе або свою кохану людину, що не обмежувати свої можливості, проявити себе в будь-якій сфері, віддаватися повністю улюбленій роботі і т.д.

Багато пар, які не мають можливості мати дітей, дуже через це переживають, для них це велике горе і сильне психологічне потрясіння. Але є люди, які відмовляються мати малюків з власної волі, вони наводять безліч причин, щоб пояснити подібне рішення. Це може бути як «я ще досить молодий», «не готовий і не нагулявся», «зіпсуватися фігура», так і «навіщо приводити дітей у цей жорстокий світ». Люди, добровільно відмовилися від щастя бути батьками, часто піддаються нападкам і критиці з боку знайомі, рідних і друзів.

Які вирішили стати чайлдфрі - це не обов'язково люди, які ненавидять дітей, вони цілком можуть з ними ладнати, деякі навіть беруть прийомних, намагаючись таким чином зробити життя залишилися без батьків малюків краще. Деякі з добровільно бездітних з віком все ж приходять до народження дітей, але чим старше чайлдфрі, тим менше ймовірність того, що він змінить свій погляд на життя, тобто досягнувши 35-40 років людина, швидше за все, так і залишиться бездітним. Багато відомих людей, актори, науковці, бізнесмени і політики не хочуть витрачати час на народження і виховання потомства, вони шукають і, ймовірно, знаходять щастя в улюбленій справі, в любові шанувальників, в розкоші або влади.

Не можна з чіткою впевненістю сказати, що щастя виключно в дітях, а люди, що не мають їх, нещасні і гідні лише жалю або осуду. Кожен шукає щастя так, як може. Деякі вважають, що стан щастя передається генетично. Звичайно, ніщо не замінить жінці щастя материнства, але якщо людина відмовляється від цього сам, може, не варто нав'язувати йому свою точку зору, а дозволити шукати щастя там, де він вважає за потрібне?

Теги: дитина, народження, щастя, відмова, дитя, вільний, чайлдфрі