Лялькотерапія для дошкільнят

% Ольга Командіна, автор JustLady. % % %
������������ ��� ������������
% Спостережні батьки, знають, що «метушня» малюка з ляльками - це серйозна робота. Мальвіни, ведмежата і люди-павуки живуть повноцінним життям разом з дитиною. Їм маленький чоловічок розкриває душу, ділячись найпотаємнішим. «Дзеркальне» властивість іграшок лягло в основу окремого психологічного напрямку - лялькотерапії. Цей метод популярний і в дорослому аудиторії. Але найбільш ефективна куклотерапія для дошкільнят, в силу їх емоційного сприйняття життя.
% Статті за темою «Лялькотерапія для дошкільнят» %
Лялькотерапія для дошкільнят
% Психологія проблемних дітей-дошкільнят %
Лялькотерапія для дошкільнят
% Розвиток інтелекту у дошкільнят %
Лялькотерапія для дошкільнят
% Барабан з картону своїми руками %
Лялькотерапія для дошкільнят
% Новорічні подарунки нашим малюкам %

Дітям близька і зрозуміла пропонована ігрова форма. Через гру вони можуть висловити все те, що не в силах поки описати словами. Ляльки звільняють дитину від сорому і незручності. Іграшкам дозволено здійснювати неправильні, негожі вчинки, адже дитину не покарають за лялькові проступки.

По суті Лялькотерапія можна представити як спілкування дорослого з дитиною через ляльку-посередника. Заняття можуть бути індивідуальними і в групі. Залежно від складності та емоційної насиченості ситуація розігрується в невеликих етюдах, міні-виставах або спектаклях для публіки. Дитина стає актором, режисером і сценаристом лялькової вистави. Дорослі займають позицію активного спостерігача, у міру необхідності коригуючого відбувається.

Питання реквізиту вирішується досить просто. Для лялькотерапії підходять практично будь звичні дитячі іграшки. Однак, найбільш комфортним для дитини на початковому етапі буде наявність ширми. За нею малюк може сховатися, приховати збентеження і невпевненість, залишитися на час наодинці з собою.

Заняття з дошкільнятами слід будувати за певною схемою. На початку важливо налаштувати дитину на позитивну діяльність, пояснити в доступних словах суть і необхідність майбутнього. При груповий лялькотерапії дорослий повинен акуратно призвести розподіл ролей, враховуючи особливості дітей. Потім відбувається власне обігравання теми.

 Головна роль у виставі належить вигаданим героям. Однак, їх поведінка відображає реальну позицію дитини в розглянутій життєвій ситуації. Дитина під керівництвом дорослого знаходить недоліки персонажа і допомагає йому виправитися. Таким чином, ненав'язливо дітям дається позитивна модель поведінки.

Наприкінці підбиваються підсумки роботи, закріплюються поведінкові образи і емоційні реакції. Загальна тривалість заняття не повинна перевищувати 15-20 хвилин при індивідуальній формі і 30 хвилин - при груповій.

Сеанси лялькотерапії для дошкільнят можна проводити і вдома, якщо батьками буде визнана серйозність процесу гри. Склавши компанію своїй дитині в іграх, батьки, як мінімум, підвищать рівень його довіри дорослим. Головне - уникати повчального тону і категоричних оцінок.

Теги: іграшка, дитяча, дошкільник, куклотерапія

Психологія підлітків: батьки мене не розуміють ...

% Xyrma1, автор JustLady. % % %
���������� ����������: �������� ���� �� ��������
% Вічна проблема батьків і дітей описана в класиці і не обговорюється тільки ледачим, адже в тому чи іншому вигляді вона присутня в кожній родині, і справа тут не в віках, а в різниці поколінь. Але найбільш частою і знайомої всім стає проблема спілкування з дітьми-підлітками.
% Статті за темою «Психологія підлітків: батьки мене не розуміють ...» %
Психологія підлітків: батьки мене не розуміють ...
% Макіяж для підлітків: краще - менше! %
Психологія підлітків: батьки мене не розуміють ...
Психологія підлітків: батьки мене не розуміють ...
% На голці: підліток вживає наркотики %
Психологія підлітків: батьки мене не розуміють ...
% Неповнолітні злочинці - хто вони? %

«Батьки мене не розуміють» - часто можна почути від підлітка, але дорослі на цей сплеск найчастіше посміхнуться і похитають головою - подумаєш, що там не розуміти, молодо - зелено. А дарма.

У житті дитини настає момент, коли він поступово переходить з зовсім дитячого стану в доросла. Грають гормони, з'являються фізичні ознаки дорослішання, за чим іде дорослішання моральне, але ж дитинство - ось воно, ще тільки було, як же так?

Дитина розуміє, що ставлення до нього змінюється, у нього з'являються справжні обов'язки. Звичайно, перші класи і дитячий сад тут же згадуються як кращий час, а батьки стають ворогами - вони так багато вимагають, і, взагалі, чому це я їм винен?

Руйнуються стереотипи, дитина стає чутливим і спостережливим. Напевно, вперше він звертає увагу на проблеми в сім'ї, у нього з'являються власну думку і оцінка цьому. Батьки несподівано перестають бути головними авторитетами, а на зміну їм приходять інші.

Напевно, звучить банально, але найбільше дитині в період дорослішання потрібні підтримка і довіра. Вислухати будь-яке судження і оцінку дитини і не засудити його, відштовхнувши від себе - справжній талант батька.

Довіра може виражатися в тому, що батьки перестануть нескінченно контролювати його життя - поїв він, що отримав в школі, з ким гуляє. Звичайно ж, контроль потрібен, але в саме такий момент його варто проявляти акуратно, не зачіпаючи нову тендітну особистість.

У сім'ї кожен день вирішуються проблеми, великі і маленькі, йдуть наради з усім домашнім питань. Якщо залучити до обговорення дитини, почути і спробувати зрозуміти його точку зору, він неодмінно відчує себе важливим і потрібним, це набагато зблизить його з батьками.

Слухати і не заперечувати, обережно поправляючи, вимагати, але пояснюючи, навіщо і чому, довіряти і нескінченно любити - напевно, найпростіший рецепт розуміння дітей і батьків.

Теги: мень, підліток, батько, психологія

Небезпечні захоплення підлітків

% Юлія Шмигельська, автор JustLady. % % %
������� ��������� ����������
% Представники молодого покоління в усі часи не знаходять розуміння у старших. Це закон природи, еволюція. Однак в XXI столітті у підлітків з'явилися такі захоплення, які небезпечні для їхнього життя і здоров'я. Практично всі небезпечні захоплення підлітків корінням йдуть в три основні причини: невдоволення собою, самотність і бажання отримати гострі відчуття.
% Статті за темою «Небезпечні захоплення підлітків» %
Небезпечні захоплення підлітків
% Алісія Сільверстоун: Захоплення без взаємності %
Небезпечні захоплення підлітків
% До чого призводить захоплення дієтами? %
Небезпечні захоплення підлітків
% Незвичайні хобі для дівчат %
Небезпечні захоплення підлітків
% Закохатися спеціально - можливо? %

Невдоволення собою і своїм тілом часто породжує анорексію. Вона - те саме що наркоманії. Втративши кілограм-другий, дівчинка не здатна зупинитися, і продовжує худнути, доводячи себе до стану повного виснаження. Інші, незадоволені своєю зовнішністю підлітки, перетворюють своє тіло в полотно, на якому фахівці салонів тату створюють цілі картини. Треті - проколюють себе в самих неймовірних місцях. Останні два захоплення небезпечні тим, що під час процедур в напівпідпільних салонах підліток може заразитися чим завгодно. Крім того, людина, так сильно виділяється з натовпу, може привернути увагу агресивних і неадекватних людей.

Самотність часто змушує підлітків приєднатися до якої-небудь групи, об'єднаної спільною ідеєю. Зараз існує безліч субкультур - готи, емо, хіпі, скінхеди. Крім того, існують футбольні фанати, толкієністи і багато інших. Будь-який підліток при бажанні може знайти собі те, що буде для нього ближче. Не завжди такі захоплення небезпечні, це залежить від того, наскільки адекватні члени цієї групи. Але найчастіше, субкультура все ж таїть у собі загрозу. І не тільки тому, що оточуючі не зрозуміють, але і від того, що підліток «втратить» себе, свою індивідуальність. Крім того, деякі субкультури можуть закликати до чогось небезпечного - суїциду, наприклад, або вбивства того, хто відрізняється від тебе і т.д. На грунті прагнення бути як всі, підлітки майже завжди роблять дурні і небезпечні вчинки. Прикладом може служити популярний в їхньому середовищі секс без запобігання, який в кращому випадку веде до вагітності, а в гіршому - до зараження СНІДом, гепатитом С і т.д.

Але ніщо не породжує такої великої кількості небезпечних захоплень серед підлітків, як бажання постійно отримувати гострі відчуття. Ця потреба частково є причиною і вже описаних вище захоплень. А ще вона призводить до виникнення наркоманії, ігроманії та любові до екстриму. Причому два останніх захоплення теж, по суті, є наркоманією, тільки адреналінової. До чого призводять ці «манії», знає кожен. І для того щоб допомогти підліткові позбутися такої небезпечної залежності, швидше за все, доведеться звернутися до фахівця.

Як можна допомогти підліткові уникнути цих небезпечних захоплень? Відповідь проста - усунути причини. А от зробити це не так-то просто. Приділяйте підлітку більше уваги, знайдіть загальні цікаві заняття - риболовля, спорт, походи і т.д. Вселяйте в нього впевненість - і тоді він ніколи не буде самотній.

Теги: підліток, захоплення, наркоманія, ігроманія, анорексія, екстрим, субкультура