Пренатальна психологія: пам'ять плода

% Алла Артем'єва, автор JustLady. % % %
������������ ����������: ������ �����
% Пренатальна психологія - наука, що займається вивченням психічної діяльності ненародженої дитини. Головна мета психологів, що займаються цими дослідженнями, - доказ того факту, що пренатальна пам'ять плода має величезний вплив на все життя людини.
% Статті за темою «Пренатальна психологія: пам'ять плода» %
Пренатальна психологія: пам'ять плода
% Внутрішньоутробний розвиток плода по тижнях %
Пренатальна психологія: пам'ять плода
% Кисневе голодування. Гіпоксія плода %
Пренатальна психологія: пам'ять плода
% Багатоводдя і передчасні пологи. Взаємозв'язок, діагностика, терапія %
Пренатальна психологія: пам'ять плода
% Індекс амніотичної рідини %

Умови, в яких плід розвивається в материнській утробі, зберігаються в пам'яті людини, хоча і в неусвідомленому вигляді. Ще не так давно ця теорія викликала усмішки скептиків. Але з розвитком медицини вдалося довести, що пренатальний досвід дитини друкується на його життєдіяльності.

Як, наприклад, може бути пов'язана схильність людини до депресії і стрес його матері в період вагітності? Стрес викликає викид певних гормонів, які через кров надходять до дитини і викликають його відповідну реакцію - він також починає турбуватися. Крім цього, гормони стресу можуть викликати передчасні скорочення матки, і дитина «запам'ятає», що наслідок стресу - вигнання зі звичного і комфортного світу. Ставши дорослим, ця людина на будь-яку стресову ситуацію буде реагувати депресією.

Схильність до суїциду може «подарувати» малюкові мати, що носить небажаної дитини. Причому схильність ця може проявитися в самому ранньому віці. Мати, яка не бажає виношувати дитину і постійно думає про те, як його позбутися, створює для плода постійну агресивне середовище, яка друкується в його пам'яті. Людина з таким «відбитком» все життя буде відчувати себе чужим і непотрібним.

Крім відчуття своєї непотрібності, у небажаних дітей часто розвиваються психосоматичні захворювання - вегетосудинна дистонія, виразка шлунка, ішемічна хвороба серця і т.д.

Завдяки теорії пренатальної пам'яті, все більше майбутніх мам присвячують період очікування дитини тільки йому: слухають гарну музику, насолоджуються краєвидами природи, медитують. Будь-яка жінка, що стала мамою, знає, що ненароджена дитина дуже чуйно сприймає все, що відбувається навколо нього. І він не тільки реагує, але і запам'ятовує інформацію, яка пізніше внесе свої корективи в його поведінку і життєву модель.

Розум людини сприймає світ дуже обмежено і буває безсилий у вирішенні деяких життєвих проблем. Зате підсвідомість кордонів не має, і чим більше воно буде наповнене яскравими і позитивними символами, звуками, кольорами та емоціями ще до народження, тим реальніше у цього малюка буде шанс досягти гармонії з самим собою і навколишнім світом. Відчувши ще до народження, що таке любов, ніжність, турбота, співпереживання, дитина обов'язково перенесе ці почуття і в своє доросле життя.

Теги: час, вагітність, пам'ять, психологія, плід