Як подолати дитячі істерики і капризи

% Kaktus, автор JustLady. % % %
��� ���������� ������� �������� � �������
% Зовсім недавно ви з гордістю заявляли знайомим, що ваш малюк не доставляє особливого клопоту і росте спокійним. Але раптом в поведінці крихти виникають різкі зміни: на зміну сльозам приходять крики, дитина стає впертим і часом просто некерованим. Примхи можуть зберігатися весь день або проходити швидкоплинно. %
% Статті за темою «Як подолати дитячі істерики і капризи» %
Як подолати дитячі істерики і капризи
% Страшне слово «істерика»! %
Як подолати дитячі істерики і капризи
% Як подолати сором'язливість в сексі %
Як подолати дитячі істерики і капризи
% Як подолати страх водіння %
Як подолати дитячі істерики і капризи
% Гірські лижі, або як подолати себе %

Причини капризів

Каприз (фр. - Примха, забаганка) - прагнення дитини, насамперед молодшого шкільного та дошкільного віку, домагатися чогось неможливого в даний момент, недосяжного або забороненого. Зазвичай капризи безпричинні, вони супроводжуються тупанням, криком, плачем, розкиданням опинилися по близькості предметів.

Примхи бувають різними, залежно від віку дитини. Варто відзначити, що істерики грудничка, його гучний крик не мають ніякого відношення до капризів. Так немовля повідомляє про те, що він хоче їсти або пити, що йому боляче або він втомився, і т. д. Від року до п'яти років діти переживають вікові кризи, які тягнуть за собою яскраво виражені емоційні реакції. У цей період дитина потребує чуйного ставлення і особливого підходу. Але якщо батьки виховують його неправильно, то дитячі істерики і капризи стають іноді звичним поведінкою. Адже в перші роки свого життя діти починають усвідомлювати себе як особистість і активно вивчати навколишній світ. З батьками справа йде так само - дитина намагається випробувати, як дорослі стануть реагувати на його поведінку, як вони надійдуть, якщо їх зауваження буде проігноровано малюком. Коли при випробуванні різних форм поведінки дитина отримує бажаний результат, він запам'ятовує цей конкретний варіант поведінки як найбільш дієвий. Так через своїх помилок дорослі стають винуватими в примхах своєї дитини.

Каприз (фр. - Примха, забаганка) - прагнення дитини, насамперед молодшого шкільного та дошкільного віку, домагатися чогось неможливого в даний момент, недосяжного або забороненого.

% Багато батьків поставили сьогодні перед собою нелегке завдання: дати своєму малюкові все найкраще, що не обділяти його ні в чому і при цьому зберігаючи свій життєвий комфорт. Але природне бажання дитини отримувати на першій порі життя все без залишку іноді переростає в ігнорування ним меж своїх бажань. Тому вам, у міру дорослішання дитини, потрібно стає все уважніше.

Однак часом батьки готові йти на будь-які жертви, щоб виконати каприз свого чада, особливо, якщо малюк довгоочікуваний. Адже їх роль, насамперед, полягає в тому, щоб допомогти дитині вирости. Бажання, у що б то не стало, порадувати дитини призводить до того, що він відчуває сильне потрясіння при першій же сутичці з дійсністю, що не стане підлаштовуватися під його примхи. Він буде відчувати труднощі при зближенні з дитячим колективом, адже він не вміє ділитися, і у нього майже немає друзів.

Зазвичай капризи безпричинні, вони супроводжуються тупанням, криком, плачем, розкиданням опинилися по близькості предметів.

% Чуйна, розумна любов до дітей передбачає вміння зводити розумні межі для їх бажань. Потрібно навчитися говорити їм «ні». Якщо ви будете проявляти твердість, малюк 3-4 років оцінить це і не стане даремно скандалити.

Як впоратися з дитячими капризами

Відмовляйте малюкові в його бажанні купити іграшку лише тоді, коли це насправді неможливо і обумовлено вагомими причинами. Намагайтеся завжди пояснювати дитині свою відмову.

Привчайте дітей не вимагати всього свого батьківського часу і надмірної уваги від вас. Оточіть його книжками та іграшками, які він міг би самостійно дістати і зайняти себе.

Учіть дитину вмінню чекати, терпінню. Якщо ви сильно зайняті, а малюк вимагає, щоб ви негайно зайнялися їм, запропонуйте йому почекати хвилин п'ять. Це час збільшуйте поступово.

Теги: дитина, істерик, каприз, виховання, дитяча

Розвиток інтелекту у дошкільнят

% Rusalochka, автор JustLady. % % %
�������� ���������� � ������������
% Багато хто вважає, що інтелект - це знання, якими володіє людина. Але це визначення можна назвати вузьким, так як інтелект - це ще й уміння відкривати для себе щось нове, а потім застосовувати отримане на практиці. Розвивати цю здатність необхідно з народження.
% Статті за темою «Розвиток інтелекту у дошкільнят» %
Розвиток інтелекту у дошкільнят
% Материнський розум визначає інтелект дитини %
Розвиток інтелекту у дошкільнят
% Як розвинути інтелект %
Розвиток інтелекту у дошкільнят
% Психологія проблемних дітей-дошкільнят %
Розвиток інтелекту у дошкільнят
% Лялькотерапія для дошкільнят %

Коли дитина народжується, пізнання світу починається на емоційному рівні. Кроха відчуває мамину турботу, ласку, його оточують найрізноманітніші звуки, запахи. Розвивайте цю сферу знайомства з навколишнім світом, розмовляйте з малюком, посміхайтеся йому, він повинен постійно відчувати ваше тепло, так як ви даєте йому впевненість у безпеці.

Приблизно з двох місяців головним органом пізнання навколишнього світу у крихти є рот. Саме тому малюки починають пробувати все, що бачать. Інтелект дитини розвивається разом з отриманням нових відчуттів. Забезпечте дитині можливість слухати нові звуки, обмацувати, роздивлятися предмети. В тому, що дитина може потягнути в рот палець або брязкальце, немає нічого страшного, часто малюки таким чином заспокоюють себе. Постійно розмовляйте з дитиною, називайте предмети своїми іменами. Не забувайте: те, що слухаєте, дивіться ви, вбирає і ваш малюк.

З чотирьох місяців малюк вже міцніше тримає предмети. Він починає «гуліть», відповідаючи мамі, посміхатися, активно рухати руками і ногами. Для дитини цього віку можете купувати більш складні іграшки. Крутяться колеса машини викличуть надзвичайний інтерес крихти, а співаючий плюшевий ведмідь обов'язково утримає увагу малюка.

З 6 місяців дитина може сидіти. Це нова поза для знайомства з усім, що відбувається навколо. З цього часу активно розвиваються рухові навички. «Ходунки», «стрибунці», розвиваючі килимки - все це дасть можливість дитині самостійно відкривати світ. Пропонуйте дитині м'які кубики, пірамідки, матрьошки. Варіантів ігор з цими предметами багато, ускладнюйте їх відповідно до віку малюка. Читайте дитині вірші, казки, звертайте увагу на голоси тварин. Давайте порівнювати звуки музичних інструментів.

З 1 до 3 років дитина активно вивчає світ через наслідування дорослим. Малюк бачить спосіб життя батьків, і така ж модель поведінки поступово складається в нього. Щоб ваша дитина прагнув одержувати знання, щоб його інтелект розвивався, наповнюйте життя корисними та цікавими справами. Спостерігайте за тим, що відбувається на вулиці, показуйте, як слід відреагувати на ту чи іншу ситуацію. Малюк повинен бачити приклад, щоб сприймати те, чому ви його вчіть не тільки на слух. Малюйте разом з дитиною фарбами, ліпіть з пластиліну - це розвиває багато психічні процеси.

Займаючись з малюком, ви можете оцінити, що йому більше подобається, до чого є здібності. Відвідуйте дитячі спектаклі, концерти, вони підвищують духовну культуру, а значить, і вміння відчувати, міркувати. Коли дитина йде в школу, для подальшого розвитку інтелекту у нього повинна бути певна база накопичених відчуттів, умінь. Все те, чому ви його вчили, почне проявлятися у навчальній діяльності, тому не шкодуйте часу на заняття з малюком.

Теги: дитина, дошкільник, розвиток