Персона: Марк Шагал

% KatRussia, автор JustLady. % % %
�������: ���� �����
% Мойше Хацкелевіч Шагал, відомий нам як Марк Шагал - один з видатних художників двадцятого століття, графік, живописець, театральний художник, майстер прикладних видів мистецтва. %%
% Статті за темою «Персона: Марк Шагал» %
Персона: Марк Шагал
% Кар'єра зодіаку %
Персона: Марк Шагал
% Італія: подорож до Пізанської вежі %
Персона: Марк Шагал
% Вправи для литок %
Персона: Марк Шагал
% Як витягти максимум користі з піших прогулянок %

Народився Шагал 24 червня 1887 у м Вітебськ Білоруської Республіки, в межах Російської імперії, яка була відокремлена Катериною II для проживання євреїв.

Початкові ази освіти Марк здобув у школі при синагозі, але пізніше був переведений у світське гімназію, де він опанував своїми першими навичками в художньому мистецтві. Зацікавившись живописом, Шагал став брати приватні професійні уроки у художника-реаліста. У своєму рідному місті Вітебську художник познайомився зі своєю єдиною музою і майбутньою дружиною - Беллою Розенфельд.

З 1906 по 1909 рр. Марк проживав у Петербурзі, де відвідував студію С.М. Зайденберга та художню школу Е.Н. Званцевої. З 1910 по 1914 рр. художник жив у Парижі, де через півтора року відкрив свою власну студію. Тут, в Ла Руше, Шагал познайомився з Б. Сентраром, М. Якобом і Г. Апполінера - відомими поетами-авангардистами, з експресіоністом сотень, кубістом Ж. Метцзінгером і колористом Делонеем. Природно, такі контакти не могли пройти даром, вони сприяли розвитку таланту молодого живописця. І вже в той період Марк почав дивувати всіх своєю унікальною художньою технікою.

Перша персональна виставка Шагала пройшла в галереї Der Sturm в Берліні, в 1914 році. Тоді його картини вразили всю громадськість Німеччини. Незважаючи на такий грандіозний успіх, художник все ж повернувся на Батьківщину.

У 1922 році, після повернення в Берлін, живописець виявив відсутність багатьох своїх робіт, які так і не були знайдені згодом. У 1923 році Марк разом з родиною переїхав жити до Парижа. Саме тут він познайомився з А. Волларом, який вніс певну лепту в розвиток творчості Шагала. Вони спільно розпочали роботу над ілюстрацією «Мертвих душ» Н.В. Гоголя, а через 3 роки - над виданням «Басен» Ж. де Лафонтена. Пізніше вони спільно приступили до створення ілюстрованої Біблії. Однак робота була припинена з причини смерті Волари.

У 1933 році популярність Шагала в Європі була закріплена завдяки його грандіозній виставці в Швейцарії. З приходом війни художник був змушений емігрувати з родиною в США, де померла його дружина. Але і ця трагедія не зупинила розвиток таланту майстра. До моменту закінчення війни в 1945 році налічувалося 105 ескізів Шагала. У 1948 році художник повернувся до Франції, де у віці 65 років одружився на Ваві Бродської, яка подарувала йому другу молодість.
% Шагал багато малював, в тому числі створював пейзажі - не тільки Парижа, але й рідного Вітебська. Він розробив в Нью-Йорку унікальний фасад будівлі ООН, проект Паризької опери. І це далеко не весь перелік робіт Марка Шагала. Навіть у Луврі була відкрита персональна виставка його творів. Помер художник 28 березня 1985, у Франції, на Рив'єрі. Безсумнівно, творчість такого великого художника неоціненну лепту в розвиток світового художнього мистецтва.

Теги: повік, марк, персона, Захарович

Келлан Латс і його герой Еметт Каллен

% Niverina, автор JustLady. % % %
������ ���� � ��� ����� ������ ������
% Трилер «Сутінки», перша часто якого вийшла на екрани в листопаді 2008 року, запалив на голлівудському небосхилі кілька нових зірок. Однією з них став актор Келлан Латс, який виконав у картині роль Еммета Каллена.
% Статті за темою «Келлан Латс і його герой Еметт Каллен» %
Келлан Латс і його герой Еметт Каллен
% Самі мужні зірки: Келлан Латс, Пол Уеслі, Террелл Оуенс та інші %
Келлан Латс і його герой Еметт Каллен
% Найкрасивіші чоловіки світу %
Келлан Латс і його герой Еметт Каллен
% Роберт Паттінсон: біографія "вампіра" %
% Герой Келлан Латс - НЕ центральний персонаж «Сутінків», але не менш важливий. Еммет Каллен - один з прийомних братів Едварда. У фільмі у нього велика родина, але самому Латс до цього не звикати, він сам один з семи синів. У Еммета за сценарієм практично немає слів, однак важко не помітити брутального красеня, зазначеного фамільної мертвотної блідістю.%

Актор не був знайомий з творчістю автора Стефані Майєр, навіть коли прибув на знімальний майданчик. Як з'ясувалося, він взагалі не великий любитель читання. Однак тепер він настільки полюбив свого персонажа, що попросив письменницю створити ще одну книгу, в якій головним героєм буде Еммет Каллен. Невідомо, що відповіла на це Майєр, але можливо, це була б непогана ідея. Тим більше, що армія шанувальників «Сутінків» навряд чи насититься п'ятьма фільмами саги.

Сьогодні важко уявити собі в ролі Еммета іншого актора, однак на самому початку зйомок були противники цього образу. Говорили, що Келлан дуже високий і масивний. Тим часом сам актор спеціально набирав м'язову масу для цієї роботи, з'їдаючи півтора десятка яєць на день. Суперечності між екранним образом і книжковим викликали багато розмов серед шанувальників Стефані Майєр, однак після прем'єри фільму вони припинилися. Фанати, а особливо фанатки визнали, що Келлан Латс - ідеальний Еммет Каллен.

На знімальному майданчику «Сутінків» панувала дружня атмосфера. Близькі стосунки актори зберігають і зараз і сподіваються знову попрацювати все разом. За кількістю запитів фото та інформації в пошукових інтернет-системах Келлан Латс мало поступається головною фігурі саги Роберту Паттінсону. Більш того, у нього є перевага перед британським актором, адже він американець, а більшість шанувальників книг живуть саме в цій країні.

Поки Еммет Каллен залишається найяскравішою роллю Келлан Латс. Проте у актора багато інших ролей, які з кожним роком стають все цікавіше і більше. Наприклад, в 2011 він зіграв Посейдона в примітною фантастичній стрічці «Війна богів». У тому ж році вийшла романтична комедія з його центральним участю під назвою «Спочатку кохання, потім весілля».

Теги: персонаж, гера, сутінки

Біографія зірки: Джулія Робертс

% Леся Михайлова, автор JustLady. % % %
��������� ������: ������ �������
% "Я не дуже цікава людина з дуже цікавою роботою", - сказала якось Джулія Робертс в інтерв'ю. Але ця голлівудська красуня з милою широкою посмішкою, копицею волосся рудого кольору досі притягує погляди заворожених чоловіків, її обожнюють, нею захоплюються. Будучи від природи блондинкою, Джулія вважає, що рудий колір волосся ідеально підходить до її карих очей.
% Статті за темою «Біографія зірки: Джулія Робертс» %
Біографія зірки: Джулія Робертс
% Джулія Робертс: втекла красуня %
Біографія зірки: Джулія Робертс
% Нев'януча краса Джулії Робертс %
Біографія зірки: Джулія Робертс
% Спосіб схуднути від Джулії Робертс %
Біографія зірки: Джулія Робертс
% Нова зірка: Емма Робертс %

Справжнє ім'я актриси - Джулі Фіона Робертс, яке їй довелося змінити, коли виявилося, що актриса з таким ім'ям вже є. З тих самих пір Джулі перетворилася на Джулію Робертс. Народилася актриса під знаком Скорпіона, в жовтні 1967 року, 28 числа. Місце народження - місто Смірна, який знаходиться в штаті Джорджія. У родині вже було 2 дітей. Ерік старше Джулії на 11 з половиною років, а Ліза - майже на 3 роки.

Батько сімейства Робертс - Уолтер Грейді - народився в 1933 році. У нього була невелика акторська школа для дітей, він сам був трохи актором і письменником одночасно, але доводилося додатково займатися продажем водяних матраців.

Мати Джулії була на рік молодша за свого чоловіка. Бетті Лу Бредемас, так її звали, працювала секретарем у приході місцевої церкви.

Батьки розійшлися, коли Джулія була 4-хлетним дитиною. Вже через рік Бетті вийшла заміж вдруге. У 1976 році у Джулії з'явилася сестра Ненсі. Але і цей шлюб розпався через 11 років. Батько Джулії Уолтер помер від раку шлунка в 1977 році, переживши свою 2-у дружину всього на 3 місяці.

Перший досвід роботи Джулія Робертс отримала, коли їй було всього 13 років, підробляючи офіціанткою в піцерії. До того часу її старший брат Ерік Робертс вже досяг певних успіхів в акторство, чого не могла не помітити Джулія. Закінчивши школу і переїхавши в Нью-Йорк до сестри, вона почала навчатися акторській майстерності. У 1986 році вона знялася в комедії "Пожежна служба". Фільм виявився невдалим. Потім було ще кілька картин, у тому числі бойовик "Криваво-червоне", невелику роль в якому Джулія отримала завдяки брату.

Успіх прийшов у 1989 році з фільмом "Сталеві магнолії". Дж.Робертс нагороджується премією "Золотий глобус" і номінується на премію "Оскар", як краща актриса другого плану. За фільм "Красуня", вона знову номінується на "Оскара", тепер як краща виконавиця жіночої ролі. Джулія стала кінозіркою.

У 1990 році на екрани виходить ще кілька фільмів за участю Дж.Робертс, потім актриса якийсь час не знімається і пропадає до 1997 року. Повернення її на екрани було блискучим - комедія з елементами романтики "Весілля кращого друга". Потім ще кілька касових картин: "Ноттінг Хілл", "Одинадцять друзів Оушена", "Наречена, що втекла", "Посмішка Мони Лізи", "Ерін Брокович".

Заміж актриса вперше вийшла в 1993 році за актора і кантрі-співака Лайла Ловетта. Разом вони не прожили й двох років. З Деніелом Модера Джулія разом з 2002 року. У 2004 в сім'ї народилися близнюки (дочка і син), а в 2007 році ще один син.

Сім'я живе в розкішній квартирі на Манхеттені і в Тахо на ранчо.

Після вимушеної перерви, пов'язаної з народженням дітей, Джулія Робертс поступово повертається до своєї роботи.

Теги: зірка, актриса, біографія, роль, оскар, джулия, робертс