Життя на шпильці, або все про високих каблуках

% Всупереч поширеній думці про мінливості жіночої натури, роман з високими підборами триває у прекрасної половини людства вже кілька сот років. Каблуки надають жіночність, облагороджують фігуру, допомагають відчути життя на "всі сто". Вони модні, красиві і небезпечні знаряддя жіночої привабливості.
% Статті за темою «Життя на шпильці, або все про високих каблуках» %
Життя на шпильці, або все про високих каблуках
% Одержима шпилькою, або Нелегка доля у жінки на каблуках? %
Життя на шпильці, або все про високих каблуках
% Взуття на підборах: за і проти %
Життя на шпильці, або все про високих каблуках
% Як навчитися ходити на каблуках %
Життя на шпильці, або все про високих каблуках
% Як правильно ходити на високих підборах %


Історія вашого каблука.

Ім'я першого винахідника високих каблуків, на жаль, залишається загадкою історії. Також невідома дата такого важливого винаходу. Вважається, що прототипи каблуків з'явилися у Франції в самому початку 16 століття. У цей час чоботарі проробили в підошві невеликий паз, який полегшував приміщення ступні в стремено при верховій їзді.

Відповідно, товщину підошви довелося збільшити, причому, саме під п'ятою. Оскільки їзда на конях в середні століття залишалася прерогативою чоловічої статі, то й перші туфлі на підборах були створені саме для чоловіків. Століттям пізніше практика створення каблуків перемістилася і на звичайні туфлі для чоловіків вищого стану. У ті часи висота чоловічого каблука становила 6-8 сантиметрів!

Що стосується жіночої туфельки, то вперше увагу на цікавий винахід звернула чоловіка герцога Орлеанського -Катерина Медічі. У 1533 році вона замовила
% Шевця пару модних туфель на підборах, щоб підкреслити свій високий статус у суспільстві.

Туфлі Катерини Медичі були виконані на дерев'яних платформах, завищених під п'ятою. Незабаром мода на високі підбори охопила всю французьку аристократію. Однак після Великої Французької Революції високі підбори були надовго забуті як символ суспільної нерівності. І лише в кінці 19 століття високий каблук знову привернув увагу модельєрів, але вже як символ жіночої привабливості.

Чому ми його так любимо?

Жінка на високих каблуках перетворюється буквально на очах, недарма чоловіки вважають каблук одним з найпривабливіших символів. Що ж відбувається, коли ми надягаємо високий каблук?

• Перш за все, на каблуках ми стаємо вище.
% • Щоб утриматися на підборах, нам доводиться розправити плечі і перенести центр ваги на поперек, що надає фігурі більш впевнений і відкритий вид.
% • Правильно підібрана форма колодки туфель на підборах візуально подовжує ноги, роблячи їх більш привабливими для протилежної статі.
% • При ходьбі на високих підборах тілу доводиться постійно балансувати, що призводить до похитування стегон з боку в бік. Така хода зводить з розуму не тільки шанувальників високої моди, але і рядових поціновувачів жіночої краси.
% • Чим вище каблук, тим коротше наші кроки, що надає ході більше жіночності, "що летить, ширяє" вигляд.


Щоб упорядкувати різноманітність каблуків, прийнято їх поділ на категорії. Наприклад, за формою. Це можуть бути "чарочки", "шпильки", "танкетка", "платформа" і т.п.

Виділяють також три типи каблуків по їх висоті. Так, низьким вважається каблук заввишки до 6 сантиметрів, середнім - від 6 до 8.5 сантиметрів. І, нарешті, високий каблук - це більш 8.5 сантиметрів.

Варто врахувати, що довжина каблука відраховується не від статі, а від основи висоти підошви під пальцями ніг. Справа в тому, що багато дизайнери роблять підошву під пальцями досить товстою, до 2-3 сантиметрів. Це дозволяє додатково підняти стопу і зробити людину вище.

Каблук в такому взутті може досягати довжини 11 сантиметрів від підлоги до п'яти, але фактично п'ята буде піднята в порівнянні з пальцями стопи не на 11, а на 8-9 сантиметрів.

Модно, красиво, @. @ Небезпечно.

Хвороба високих каблуків поки не увійшла в медичні довідники, зате активно розвиваються косметичні та хірургічні процедури, які покликані усунути або хоча б скорегувати неприємні наслідки від носіння високих підборів.

Чому ж каблуки небезпечні?

При ходінні на плоскій підошві вага тіла людини рівномірно розподіляється по стопі, не викликаючи перевантажень на її окремі частини. Коли ми поміщаємо п'яту на каблук, пальці ніг і мисок відчувають перевантаження.

Так, показано, що при висоті каблука всього лише 2-3 сантиметри, навантаження на мисок збільшується на 22% порівняно з нормою. Коли ж висота каблука досягає 6-7 сантиметрів, то мисок витримує подвійне навантаження!

Складно уявити, як тендітні суглоби і кістки миска справляються з таким завданням. Не дивно, що регулярне ходіння на каблуках вилучити як мінімум десяток неприємних наслідків.

• Натоптиші, мабуть, цілком невинна і найпоширеніша плата за високий каблук. Зазвичай натоптиші утворюються під миском через високу навантаження на цю область і порушеного кровообігу. В результаті шкіра висушується, потовщується, огрубевает. На щастя, натоптиші можна усунути, якщо перейти на взуття з плоскою підошвою і провести кілька косметичних процедур для стопи.

• Постійне тертя взуття про пальці ніг при порушеному кровопостачанні призводить до ослаблення нігтьових пластин, уповільнення їх зростання, появи нерівностей. Незручне взуття провокує розтріскування нігтів і розселення грибків.

• Досвідчений фахівець на око може визначити любительку високих каблуків. При постійному ходінні на каблуках кісточки пальців ніг приплюснутий, втиснули в носок взуття. Це призводить до сплощення і розширення пальців ніг (їх називають "хаммерто", або молотообразное уплощение пальців ніг), нерідко виникають запалення суглобів у цій зоні.

• Деформація ахіллесова сухожилля виникає тоді, коли п'ята постійно знаходиться на підборах. Коли ахіллесова сухожилля піднесено, воно не відчуває розтягувань, стає жорстким, втрачає еластичність. З такими змінами ходьба на плоскій підошві або просто без взуття приносить дискомфорт.

• Поява шішкообразние здуття на п'яті також може бути наслідком високого каблука. Жорстке обрамлення туфель постійно контактує з п'ятою, що призводить до подразнення і запалення внутрішньої області п'яти. З часом ці процеси переходять у хронічні та змінюють вигляд стопи, скорегувати який можна тільки хірургічним шляхом.

• нейроми Мортона - розростання та гіперчутливість нервів в області пальців ніг через носіння тісного взуття. Такий стан призводить до сильного болю і оніміння кінчиків пальців при спробі помістити ноги у вузьку взуття.

• Метатарсалгія часто супроводжує нейроми Мортона. При метатарсалгіі відчувається напруга і тягне біль в передній частині стопи. Для корекції больових відчуттів використовують ін'єкції знеболюючих препаратів. Дія таких ін'єкцій забезпечує безболісне існування на 9-10 місяців. Правда, вартість процедури становить кілька сотень доларів.

• Якщо перераховані симптоми можна відчути або побачити, то приховані тріщини і переломи кісток стопи часто залишаються непоміченими. Тільки з віком, коли болі в ногах стають нестерпними, з'ясовується, що першопричиною хронічного запалення став прихований перелом чи тріщинка кістки стопи (найчастіше - пальців або їх зчленування зі стопою).

• Остеоартрит колін і болю в області попереку безпосередньо пов'язані з високими підборами. Такі порушення вже складно скорегувати, тому краще заздалегідь зайнятися профілактикою.


Здоровий підхід до старого знайомого.

При правильному підході до високих підборів небезпечний роман може закінчитися надійним партнерством, без ризику для здоров'я. Отже,як правильно вибирати взуття на підборах і як себе в ній вести?

Для виконання щоденних робочих обов'язків слід вибирати взуття на низькому каблуці - не більше 2-3-х сантиметрів. Середній або високий каблук можна дозволити тільки в тому випадку, якщо вам не доводиться стояти кілька годин поспіль і є можливість періодично знімати взуття, даючи стопах відпочинок.

Лікарі рекомендують носити середній і високий каблук не більше 3-4-х годин на день. Добре, якщо кожні 2 години ви будете знімати взуття і масажувати стопи або проводити міні-гімнастику. Для такої розминки досить потягнути пальці ніг на себе, потім максимально витягнути їх.

Так ви активізуєте кровообіг миска, усуваючи наслідки високих каблуків. Рекомендується також зробити кілька кроків по плоскій поверхні без взуття, щоб потренувати ахіллесова сухожилля.

Взагалі, вибираючи взуття на підборах, слід ретельно зважити всі "за" і "проти". Модний силует може не підійти конкретно вам. Так, груба плоска підошва не хороша для невисоких дівчат, вона візуально утяжеляет фігуру, уплощает її. У той же час занадто витончені туфлі на шпильці - невдалий вибір при зайвій вазі, так як вони не забезпечують необхідну опору.

Купуючи туфлі на високих підборах, реально оцініть свої можливості. Одягніть обидві туфлі, встаньте прямо і спробуйте піднятися на носках так, щоб відстань між підборами і підлогою склало не менше 2-х сантиметрів. Якщо такий трюк не під силу, значить, висота каблука занадто велика для вас.

Врахуйте, що з віком наші стопи злегка витягуються і стають ширшими, тому розмір, відповідний вам кілька років тому, може виявитися маленьким.

Важливо приміряти взуття перед покупкою і прогулятися в ній по магазину. Цікаво також промальовувати відбиток вашої стопи на папері, а потім подивитися, наскільки ширина стопи відповідає ширині придбаваються туфель.

Якщо різниця разюча, то стопи будуть випробовувати сильну перевантаження, і від покупки краще відмовитися. Намагайтеся купувати тільки ту взуття, в якому відразу відчуваєте себе комфортно. Надія на те, що туфлі розносяться, "сядуть" по нозі не приносить добра нашим стопах.

 Вирушаючи в магазин, вибирайте вечірній час. За день наші стопи злегка набрякають, тому шанси вибрати дійсно відповідну зручне взуття підвищуються.

Теги: каблук, висота, статус, туфля, шпилька