Сімейний бюджет: планування і економія

�������� ������: ������������ � ��������
% Молода сім'я - це, найчастіше, пара закоханих, мало пристосованих до спільного життя. Мається на увазі її практична сторона, з щоденними домашніми обов'язками і турботами. І каменем спотикання в першу чергу служить горезвісний сімейний бюджет. % % З чого складається це поняття, як планувати і як економити сімейний бюджет, постарається сьогодні розібратися жіночий журнал JustLady. %
% Статті за темою «Сімейний бюджет: планування і економія» %
Сімейний бюджет: планування і економія
% Як економити сімейний бюджет %
Сімейний бюджет: планування і економія
% Як заощадити сімейний бюджет %
Сімейний бюджет: планування і економія
% Сімейна бухгалтерія: протистоїмо кризі %
Сімейний бюджет: планування і економія
% Спільні покупки як спосіб економії %

«Рада та Любов! »,« Живіть довго і щасливо »- основні весільні тости, як варіант:« Бажаємо сімейного благополуччя і достатку! ». «Дітей вам побільше! »- Обов'язково турбуватиметься продовженням роду якась троюрідна тітка Сіма.

Позначення тактики і стратегії сімейної економіки в основному зводиться до гри в розподіл обов'язків (з обов'язковим варіантом «Гроші витрачати буду я!») І жартівливій боротьбі між тещею і свекрухою за право няньчити або забезпечувати онуків матеріально (атрибутами виступають повзунки і грошик).

Про те, як плануватисімейний бюджет, А вже тим більше, яким чином його економити, жодних порад зазвичай не чутно. А даремно, бо вже через пару днів це питання виходить на перший план, і непідготовлені молодята, зіткнувшись з проблемою, можуть одразу забути всі весільні радості, попутно з радощами сімейного життя.

Навіть при непоганому заробіток обох подружжя, але за відсутності загальної стратегії, вони ризикують виявити, що їм буквально нема на що жити і вести сімейне господарство. Для того, щоб цього не сталося і потрібно освоїтипланування сімейного бюджету.

З чого складається сімейний бюджет

У дружній родині зі стабільним заробітком найприйнятніший варіант -спільний бюджет. Це означає, що гроші після отримання зарплати складаються разом, і вже з цих загальних коштів ви будете розподіляти їх по статтях витрат.

Якщо для кожного члена сім'ї важливим пунктом є хоча б часткове збереження незалежності, то вам підійде варіантпайової бюджету. Тобто кожен із подружжя «отжалеет» на сімейні потреби рівно половину своїх доходів.

У цьому випадку статті витрат при плануванні будуть дещо іншими. Зокрема, пункт про покупку сигарет, помади або ще яких-небудь особистих речей туди внесено не буде - ви зробите це статтею особистих витрат і профінансіруете з решти у вас половини грошей.

Ідилічний варіант -повний зміст сім'ї одним з подружжя, який дуже добре заробляє. Тоді вашсімейний бюджет - Це його заробіток, а ваші особисті гроші залишаться вам «на шпильки» та інші задоволення.

Є також варіантроздільного бюджету. Це така схема, коли по суті ніхто нічого не складає, а просто визначаються статті, за якими завжди платить один чоловік і за якими - другий. При цьому всі особисті фінанси знаходяться в неподільному особистому користуванні і, крім передбачених статей, витрачаються за бажанням власника.

На заході такепланування сімейного бюджету практикується досить часто, у нас, здається, з цим буде важкувато. Як кажуть психологи, у всьому винен горезвісний менталітет.

Отже, вибираємо варіант, складаємо всі гроші в купку (буквально або, що краще, у вигляді запису загальної суми сімейного доходу на папері) і приступаємо до розподілу.

��� ��������� �������� ������

Планування сімейного бюджету: про мухах і котлетах

Власне, основна стратегія полягає в тому, щоб правильно і чітко визначити статті витрат, як кажуть, мухи - окремо, котлети - окремо.

«Котлети», нашому випадку, це основні статті, розмір витрат по яких відомий і істотно не змінюється з місяця в місяць. Так одним з перших пунктів будуть комунальні платежі, обов'язкові виплати по кредитах, дитячий сад або гурток для дитини і т.д.

Ще один пункт повинен враховувати витрати на транспорт (проїзні, бензин для автомобіля).
% Обов'язково беріть до уваги також свята і дні народження, адже щось таке трапляється буквально кожен місяць.

Планування сімейного бюджету буде не повним без статті «Накопичення». Цей пункт потрібно обов'язково внести в список, позначивши суму рівну 10-20% від загального бюджету.
% Таким чином, ви будете відкладати щомісяця певну суму, яку потім зможете витратити на покупку великої речі, поїздку на відпочинок, відкласти на освіту дитини. Втім, на освіту можна завести рахунок в банку, тоді ваш список поповниться ще однією статтею обов'язкових відрахувань.

Можливо, ви придумаєте ще які-небудь обов'язкові пункти, головне - нічого не упустити, інакше вся робота піде нанівець.

Тепер про «мухах». Як не дивно, котлети, в буквальному сенсі цього слова, в даному випадку відносяться до «мухам». Це будуть такі статті витрат, які важко розрахувати заздалегідь. Наприклад, як ви вже здогадалися, продукти. Туди ж віднесемо побутову хімію та інші потрібні в господарстві покупки.

Ще одним пунктом запишемо розваги, походи в перукарню і т.д. І в кінці припишемо пункт «Різне», куди ви будете відправляти гроші на непередбачені витрати.

Отже, план складений, пора розподіляти кошти.

Планування сімейного бюджету: розподіляємо гроші

Вчені мужі від економіки і фінансів радять розподіляти кошти таким нехитрим способом:

60% - основні витрати, продукти харчування та щомісячні господарські витрати;
?% - Накопичення, які підуть на великі покупки або поїздки;
?% - Накопичення з дальньої перспективою (рахунки на освіту, пенсійні і т. П.);
?% - Розваги та задоволення;
?% - Різне, непередбачені витрати.

Насправді існує безліч схем і програм, за якими ви можете освоїтипланування сімейного бюджету. Існують навіть програми в Інтернеті, які дозволяють легко вести домашню бухгалтерію і розраховувати витрати.
% Те, що ми розглянули зараз - лише один з варіантів, найбільш зрозумілий і простий.

Також ви можете підібрати інший спосіб процентного розподілу коштів, якщо у вас, наприклад, є власний бізнес, і ви зобов'язані щомісяця або щокварталу платити податки.
% Ну і, нарешті, для тих, хто більш і менш справляється з щомісячним розподілом грошей, може становити інтерес варіант складання сімейного бюджету на рік.

Планування сімейного бюджету, Звичайно, справа потрібна і дуже корисне. Воно, безумовно, допомагає уникнути багатьох проблем, і не дає вам залишитися голодним в кінці місяця.

Але іноді бувають періоди, коли одного планування мало і доводиться затягнути пояси.
% І тоді актуальним стає питання про те, як економити сімейний бюджет.

Як економити сімейний бюджет

Народна мудрість говорить: «пропити на горілці, на сірники не зекономиш». У більш «причесаному» варіанті думка буде звучати так: якщо вам трапилося зробити велику покупку, практично зводять планування сімейного бюджету до нуля, марно приймати напівзаходи, у вигляді економії на купівлі носових хусток або іншого сорту туалетного паперу.

Тут головне зрозуміти, що доекономії сімейного бюджету доведеться підійти, так би мовити глобально, тобто, урізати витрати по всіх можливих статтях.

Зрозуміло, що зменшити суму на виплату страховок, дитячого садка або шкільних обідів, ми з власної волі ніяк не можемо. Відмовитися від даних послуг - не варіант.
% Але істотно скоротити оплату за комунальні послуги можемо цілком. Наприклад, такий винахід, як водолічильники сильно полегшує завдання. Звичайно, якщо їх немає, то поставити прилади в таке лихий час, як період тотальної економії, не вдасться.

А ось перейти на енергозберігаючі лампочки вам цілком під силу. У перший же місяць лічильник підтвердить вірність вашого вибору.

Основні побоювання, коли мова йде проекономії сімейного бюджету, Викликає стаття витрат на харчування. І тут є кілька прийомів, які, як стверджують фахівці, можуть вам допомогти. Наприклад, рекомендується відмовитися від шкідливої ​​звички постійно що-небудь жувати (жують називають це скромним словом «перекус»). Таким чином можна заощадити не тільки гроші, але і знайти більш струнку фігуру.

Також чималу частину грошей віднімають заклади громадського харчування. Особливо це актуально для тих сімей, де прийнято регулярно обідати чи вечеряти поза домом. Приготування їжі на власній кухні обходиться набагато дешевше.

Доведеться відмовитися на час від деяких делікатесів, але нічого не поробиш, так треба. Зрештою, чим серйозніше ви підійдете до питання економії сімейного бюджету, тим швидше ваші фінансові справи налагодяться, і ви знову зможете отримувати задоволення від улюблених страв.

Купувати продукти можна не тільки в дорогих супермаркетах, але на оптових базах і в дрібнооптових магазинах - це ще одне відкриття, яке вам належить зробити, якщо ви всерйоз вирішили економити.

Одяг та взуття, звичайно, теж пристойна стаття витрат. Добре хоча б те, що змінювати гардероб нам не потрібно кожен місяць. У період економії буде корисно відмовитися від звички заглядати в магазин щодня після роботи, і купувати собі маєчку «просто так, для задоволення». Важко, але така стратегіяекономії сімейного бюджету.

Що стосується випадків, коли покупка одягу необхідна, тут фахівці з економії радять вам звернути увагу на недорогі речі їхніх колекцій минулого сезону. Вони не поступаються за якістю тому одязі, яку ви звикли носити, хіба що ви трохи поотстанете від «модної хвилі».

Якщо гарненько подумати, то можна знайти масу варіантів відповідей на питання,як економити сімейний бюджет. Для цього підійдуть скорочення витрат на мобільний зв'язок, транспорт і багато іншого. Головне пам'ятати, що тотальна економія - тимчасовий захід, і скоро все налагодиться.

Однак з даної ситуації можна винести і дуже корисний урок, зокрема, навчитися скорочувати витрати там, де це можна зробити легко.

І тоді, приплануванні сімейного бюджету, Ви можете помітити, що без особливих зусиль відкладаєте більше грошей на розваги або непередбачені витрати, що допоможе вам уникнути катастроф в наступний раз.

Олександра Панютина
% Жіночий журнал JustLady

Теги: програма, економія, планування