Історія манікюру, інструменти для манікюру

% Дивно, але навіть така, здавалося б, повсякденна процедура, як манікюр, має свою історію. Мода на манікюр стала розвиватися ще в глибоку давнину. % %
% Статті за темою «Історія манікюру, інструменти для манікюру» %
Історія манікюру, інструменти для манікюру
% Все, що потрібно для французького манікюру %
Історія манікюру, інструменти для манікюру
% Техніки виконання манікюру %
Історія манікюру, інструменти для манікюру
% 5 незамінних засобів для манікюру %
Історія манікюру, інструменти для манікюру
% Модний манікюр 2011: курс на колір! %

У рубриці Краса:маски для обличчя, домашні маски для обличчя, маски для обличчя народні рецепти

Ще в Давньому Єгипті та Китаї 3000 років тому знали толк в манікюрі. У Стародавньому Єгипті різні кольори фарб для нігтів використовувались в якості "станового коду". Яскраві насичені тони вказували на приналежність до царської сім'ї, вказували на високу суспільно положення, раби могли фарбувати нігті тільки в бліді пастельні тони. Клеопатра фарбувала свої довгі нігті в теракотовий колір звичайною хною.

У стародавніх культурах вважалося, що довгі нігті символізують мудрість і допомагають спілкуватися з божествами, тому нігті допускалося ростити і фарбувати не тільки жінкам. Однак до чоловіків висувалися ряд особливих вимог. Одне з них - неодмінна приналежність до знаті. На Русі з нігтями пов'язана безліч марновірств. Наприклад, старожили деяких сіл і до цього дня серйозно переконані і намагаються переконати інших у тому, що стригти нігті слід не інакше як в четвер.

Готували фарбу для нігтів, наприклад, в стародавньому Китаї з воску, яєчних білків, желатину і гуміарабіку. 600 років тому китаянки воліли фарбувати нігті золотою або срібною фарбою. За часів династії Мін фарбували нігті вже чорною або червоною, а ще пізніше почали надягати на пальці золоті або срібні наконечники у формі довгих нігтів. Перший кольоровий лак, який з'явився тільки в 1932 році в США, поклав початок бурхливому розвитку цієї індустрії краси у світі. Саме слово манікюр відбулося від латинського "manus", що означає кисть і "cure" - догляд, тобто означає гігієнічну обробку з метою попередження і профілактики захворювань, пов'язаних зі шкірою рук і нігтями і додання рукам, а відповідно і нігтям, красивого і доглянутого вигляду.

Перш за все, необхідно придбати інструменти для манікюру.

Їх можна купувати окремо, а можна - комплектом в красивому футлярі. Важливо, щоб у ньому були: кусачки або маленькі ножиці для нігтів і для шкіри, лопаточки і дерев'яні або кістяні палички для обробки кутикули, пилочки різної зернистості.

Пилочки

Застосовуються вони як для шліфування й полірування, так і для надання форми нігтям. Тому мають різну зернистість.

Грубозернисті пилочки з грубою поверхнею використовуються для обробки штучних нігтів. Для обробки своїх справжніх нігтів користуватися залізними інструментами небажано. Краще використовувати пилки на прогумованої або картонній основі. Але якщо ви звикли до металевих пилка, то краще взяти дрібнозернисті пилочки напівкруглої форми.

Пилочки бувають: алмазні, рубінові, керамічні, сапфірові - більш зернисті, підходять для твердих нігтів. А для ніжних і тонких - пилка з наждакового паперу. Найкраще користуватися керамічної пилою двох (трьох) сторонній. З одного боку для первинної спілки нігтя і надання йому потрібної форми, а більш дрібна для зашліфовкі країв

Як обрізати нігтів використовують більш великі пилки, а для надання форми - дрібніші. Важливо нагадати, що підпилювати можна тільки сухі нігті, і руху пилою повинні бути спрямовані обов'язково в один бік: від краю до центру або по прямій. Це покликано запобігти розшарування нігтів.

Блиск нігтям надають за допомогою спеціальних пилок-полірувальників. Часто їх продають в комплекті, пронумерованими по етапах полірування. Пилочку з грубим напиленням для шліфування використовують дуже обережно і всього в двох випадках:

• якщо нігтьова пластинка в поздовжніх або поперечних борозенках;
% • якщо після застосування неякісного лаку на нігті залишилися пігментні зміни.

Але зловживати цією процедурою не варто. Можна відшліфувати ніготь раз на півроку, коли повністю поміняється нігтьова пластина. Інакше, вона стоншена.

Для видалення кутикули використовуються спеціальні препарати для її розм'якшення і манікюрні палички «копитця». Металеві та дерев'яні інструменти використовують у своїй роботі професіонали, а в домашніх умовах (та й за відсутності навичок) краще використовувати інструменти, у яких «копитце» виготовлене з м'якої гуми. Цими паличками акуратно зрушують шкірку навколо нігтя назад і видаляють.

Необхіднийразмегчітель кутикули. Готує кутикулу для видалення і очищення нігтя.

Купуйте масло для нігтів, воно служить для зволоження і захисту.

Слід придбатикусачки для видалення кутикули. Інструмент відкушує кутикулу. Повинні бути гострими. Задирки на руках видаляють спеціальними щипчиками, які виглядають, як манікюрні кусачки. Вони мають тригранні кінчики і скошені краї, що дозволяє їм прилягати до шкіри майже перпендикулярно. Самі задирки не відтягує, а обережно відкушують щипчиками. Манікюрні ножиці важко щільно притиснути до шкіри. Іноді вони сприяють утворенню нових задирок. Тому їх небажано використовувати для зрізання задирок.

Рідина для зняття лаку повинна розчиняти лак. Найкраще з цим завданням справляється ацетон. Але він разом з лаком добре видаляє і жирові компоненти нігтьової пластинки і робить її ламкою. Колись ацетон був основою всіх рідин для зняття лаку і також основою самого лаку. Сьогодні препарати для зняття лаку випускаються на основі різних ефірів, спиртів та інших хімічних сполук, які більш дбайливо ставляться до нігтів, але все одно знежирюють їх. Тому в препарати для зняття лаку додають пом'якшувальні засоби: жирові добавки, воски. Використовують рідина не тільки для зняття лаку, але і для знежирення нігтів перед нанесення нового лаку, навіть якщо до цього вони не були нафарбовані. (Тоді новий лак лягає рівномірно і краще тримається на нігтях.)

Лак для нігтів

Лак краще вибирати не на ацетоновій основі (ми говорили про ацетоні). Крім кольорових лаків нам необхідні лаки-основи, або крепителі нігтів і, звичайно, закріплювачі лаку - фіксатори. Сьогодні багато косметичних компаній випускають лаки, що містять у своєму складі зміцнювач нігтів. А застосування фіксатора продовжить життя лаку.

Хороший лак не висихає через пів року, але і він має свій термін придатності. Зробити лак рідшим можна за допомогою розчинників, але це можна зробити, коли лак трохи загус, а не висох зовсім. Не можна чекати чудес від розчинників - через два, три застосування лак все одно прийде в непридатність, з'являться грудочки, бульбашки, буде наноситься не рівномірно.

Відрізнити точно хороший лак від поганого, можна тільки випробувавши його на своїх нігтях. Але кілька принципів вибору варто дотримуватися і при покупці:

Колір- Дивлячись на вітрину з лаками, спробуйте представити вподобаний вам колір на ваших нігтях, можливо, ви відразу зрозумієте, що цей колір вам не підійде.

Пам'ятайте, що пробники на білому папері не відображають того, як реально буде виглядати лак на ваших нігтях. На пробники можна оцінити прозорість, т.е в скільки шарів вам треба буде його накладати. Якщо лак дуже прозорий, то краще його наносити на будь-якої більш густий лак службовець основою для вашого манікюру. Адекватно колір можна оцінити за готовими зразками пофарбованого нігтя в магазині.

Обов'язково візьміть пляшку в руки, оцініть консистенцію - крапля з пензлика повинна впасти протягом 5 секунд, інакше лак дуже густий. Він буде погано наноситися і скоро висохне.

Огляньтекисть - Ворсинки повинні лежати рівно. А пензлик - довга, м'яка, з тонким, пружним ворсом.

Огляньте самфлакон - Якщо етикетка неакуратно приклеєна, букви стерті, пляшка крива, подряпана, то краще не купувати такий лак, тому зовнішнє дуже часто відображає внутрішнє.

Краще купувати лак з кульками-мікс (металеві кульки для перемішування лаку). Струснувши лак, ви швидко перемішаєте вміст до однорідної маси.

Виробники:

Умовно виділимо чотири групи виробників лаків:

1) Ексклюзивні, дорогі, професійні і до нас не доходять

2) Професійні, виробники яких мають представництва в Росії. Наприклад: LCN, Akzent Direct, Creative nail design, OPI. Є так само виробники, які мають два види продукції: професійні та звичайні. Наприклад: Orly.

Можливість покупки професійних лаків (продукції) приватними особами залежить від філософії салону- розповсюджувача і самої компанії - виробника Деякі з них продають, деякі - ні.

3) Рекламовані, що продаються в магазинах косметики. Наприклад: Revlon, Paloma, Lakme, Avon, Bourjois Paris, Маргарет Астор, Мейбілен, Green Mama.

4) продаються на ринку. Є виробники випускають саме дешеву косметику, а є підробки під відомі марки. Наприклад: Golden Rose, Veronigue, Catherine Arley, Gala.

Іноді взагалі неможливо визначити виробника лаку.

Властивості лаків:

Звичайний лак.Найпоширеніший і популярний. Ніготь покривається в два шари, виключаючи чорний (дуже темні) в один, а білий (дуже світлі) в три.

Перламутровий.Перламутровий відлив, хороша стійкість. Має видиму структуру, тому при нанесенні необхідно кисть проводити рівно від підстави до краю.

Прозорий лак.Використовується як основа і як лак для покриття. Захищає нігті і додає їм блиск. Робить колір більш яскравим. До складу входить анілінові барвники. Захист від фарбування поверхні нігтя через лаку яскравого кольору.

Лак основа.Служить для вирівнювання поверхні нігтя. Буває рожевий, прозорий.

Швидковисихаючі. Експрес-лаки. Висихають за одну хвилину.

З блискітками.Прозорий (кольоровий) лак з додаванням блискучої мішури різної форми, розмірів, кольорів.

Матові. "Матовий іній". Не має звичного лакового відблиску. Поверхня гладка, оксамитова. Миттєво висихає і чомусь пахне камфорним маслом. Щільний лак.

Одношаровий лак. Покриває поверхню при одношаровому покритті.

Зміцнюючі. Наносяться після манікюру. Містять рідкі шовкові волокна і кератин. Захищають від впливу навколишнього середовища. Нігті стають більш твердими.

Гіркі.Має гіркий смак і служить захистом від звички обкушувати нігті. Зазвичай зелено-прозорого кольору.

Гіпоалергенні. Не викликають контактну алергію, тому не містять толуол-сульфонамід-формальдегідних смол, а мікс-кульки не містять нікелю. Такий лак можна придбати в аптеці.

Хамелеон.Змінює колір (відтінок) залежно від кута нахилу нігтя.

Температурні.Поступово змінює колір залежно від температури поверхні нігтя. У приміщенні і на вулиці.

Ефект "старого фарфору".Поверхня наче потріскалася від часу, видно тріщини. Після нанесення через 3 секунди починає с'ежіваться верхній шар.

Акварель. Прозорий лак з різними відтінками. Має більше блискучу поверхню, ніж звичайний лак, неначе ще не до кінця висох. Дає ніжні, приємні кольори. Добре використовувати при френчі - згладжує різку межу між вільним краєм (смайл) і нігтьових ложем. Цікаво можна обіграти прозорість в нейл-арте, створити глибину в композиції.

Лаки Dance Legend.Лак міняє колір в нічному клубі, боулінгу, казино, на дискотеці. Проявляються при УФ-освітленні у вигляді яскравого свічення: рожевий, синій, червоний, бірюзовий, зелений.

Крем-лак. Має нерозчинні, густі пігменти. При нанесенні можуть утворитися смужки, що в свою чергу можна обіграти в нейл-арте.

Слюдяної.Містить особливо великі пігменти. Має шорстку поверхню.

Піль-офф-лак. Знімається з нігтя єдиної плівкою. Містить спеціальні полімери. Водна основа. Такий лак не підходить для педикюру.

Лаки для малювання. Більш щільний і більш рідкий. Є спеціальні професійні набори для нейл-арту. Вони складаються з 6 флакончиків різного кольору (приклад: кр, син, чер, бел, жел, зел). Ці лаки щільні і чисті за кольором. Малювати можна як гуашшю. Усередині флакончика спеціальна кисть для малювання смужок. Добре комбінувати, коли фоном служить незвичайний лак (хамелеон, перламутровий).

Теги: манікюр, інструмент