Після дієти
Щоб нігті були міцними і здоровими:
- У раціон включають страви з желатином - заливні, желе, супи, молоко, молочні продукти, дріжджі, соєві продукти, морепродукти, пшоно, буряк, виноград, яєчний жовток або таблетований вітамін Н (біотин).
Якщо ви хочете, щоб ваші нігті були міцними і красивими, постарайтеся, щоб ваше харчування було повноцінним, і в ньому були присутні необхідні вітаміни і мінерали.
Вітамін А сприяє зміцненню нігтів і їх зростанню. Міститься в печінці, маслі, свіжої зелені, моркви, помідорах.
Вітамін В допомагає засвоєнню білка і тим самим сприяє зростанню нігтів. Міститься в пророслих зернах пшениці, пивних дріжджах, яєчному жовтку, капусті.
Йод сприяє зростанню нігтя. Міститься в морській капусті, шпинаті.
Кальцій необхідний для фортеці нігтів. Найбільше його в молочних продуктах.
Кремній сприяє твердості і еластичності нігтів. Міститься в різних овочах.
Залізо дуже важливо для структури і форми нігтя.
Сірка необхідна для утворення нігтя, гальмує запальні процеси. Міститься в капусті, цибулі, огірках.
- По можливості двічі на день труть нігті щіткою - їм неоходім пілінг.
- Регулярно робіть поживний масаж нігтя і всієї фаланги пальця.
- Щодня відсувають кутикулу рушником або апельсиновою паличкою. Необхідність зрізати кутикулу виникає рідше.
- Домашню роботу бажано проводити в рукавичках, а руки перед цим змастити силіконовим кремом.
- Використовують лайма чи лимона для відбілювання нігтів, розрізають і масажують нігті 5 хвилин.
- Користуватися лаком постійно не рекомендується, періодично нігтям потрібно давати відпочинок.
- На нігтьові лунки лак не наносять: це гальмує зростання нігтів.
- Ні в якому разі не наносите лак безпосередньо на ніготь. Спочатку покрийте його основою або захисним засобом.
Хвороби нігтів
Аналіз стану нігтів перед процедурою - дуже важливий момент. При наявності вираженої патології нігтів або шкіри слід попрямувати до дерматолога.
Негрібковой захворювання нігтів
Іноді зміна нігтів не пов'язано з грибковими ураженнями, а з'являються, внаслідок яких або причин, наприклад, неправильне харчування, куріння, перенесені інфекційні захворювання, захворювання серцево-судинної системи, дихальної, а також спадкові зміна нігтьової пластини. Ці зміни нігтів зовні схожі з грибковим ураженням, але таким не є. Лікування протигрибковими препаратами при негрібковой захворюваннях нігтів, звичайно, не принесе успіху. Тому в разі сумнівів завжди потрібно звертатися за допомогою до фахівця (дерматолога або лікаря-мікологові).
Бліді жовтуваті нігті є результатом: куріння, поганого кровообігу, грибкової інфекції, вікових змін, прийому деяких лікарських препаратів, неправильного використання препаратів для очищення і зміцнення нігтів.
Борозенки на поверхні нігтьової пластинки з'являються при анемії (недокрів'ї - недостатньому вмісті гемоглобіну та еритроцитів у крові), незбалансоване харчування, травмах нігтів.
Расщепляющиеся нігті є наслідком спадкових особливостей
-аллергіі на препарати, що використовуються для очищення нігтів від лаку, що використовуються при "нарощуванні" нігтів, незбалансоване харчування
-Вплив миючих засобів, неправильне підпилювання нігтя, самостійне розшарування нігтів, а також травми.
Задирки з'являються внаслідок частого і / або тривалої дії миючих засобів, звички гризти нігті, неправильної обробці кутикули і валиків, постійних травмах кутикули, відсутності всякого догляду за руками. Щоб уникнути ускладнень задирки слід акуратно обрізати манікюрними ножицями і змастити розчином зеленки. На запалені ділянки накладають пов'язку з тетрациклінової маззю або синтомициновой емульсією.
Забій. При сильному ударі нігтя під ним утворюється крововилив, колір нігтя стає синім, порушується його кровообіг, і він поступово відривається.
Змозолілість виникає переважно на долонях і п'ятах, але може розвиватися і на інших місцях. Часто змозолілість розвивається на підошвах при користуванні незручною взуттям. Для лікування даного захворювання традиційна медицина рекомендує теплі мильні або содові ванночки, після яких на уражені ділянки шкіри наносять саліцилову мазь. Саліцилова кислота, що входить до складу мазі, викликає набухання і розм'якшення рогового шару, який згодом легко зіскоблюється з поверхні шкіри або знімається великими пластами.
Грибкові захворювання нігтів
Грибкові захворювання нігтів або оніхомікози (у перекладі з лат.оніхо "- ніготь," мікоз "- грибкове ураження), зустрічаються у 2 - 5% населення. Найчастіше розвиток грибка спостерігається у людей зі зниженим імунітетом.
Оніхомікози включають кілька грибкових захворювань, викликаних різними збудниками і протікають, як з ураженням нігтя, так і з ураженням шкіри і волосся. Оніхомікози включають ураження нігтів, як на пальцях ніг, так і рук.
Інфікування звичайно відбувається при відвідуванні громадських бань, носінні взуття хворого грибковими інфекціями, при контакті з хворим.
Завжди потрібно пам'ятати, що діагноз "грибкове ураження нігтів", може поставити тільки лікар-мікології або дерматолог, так як для уточнення необхідно проводити не лише візуальне діагностування, а й лабораторні аналізи. Майстри педикюру, манікюру і ви самі, знаючи первинні симптоми, зможете вчасно розпізнати захворювання і звернутися до фахівця.
Свинцевий ніготь. При попаданні грибка в ніготь відбувається його розпушення і розщеплення. Грибок легко переходить з одного пальця на другий, вражаючи сусідні нігті. Рекомендується щодня. Після миття ніг, вискрібати з нігтя як слід як би вапняні крупинки, які безболісно відокремлюються від тіла.
Симптоми грибкового ураження (оніхомікози):
-округлие і полосовідние плями жовтуватого, сірувато-білого кольору в товщі нігтя, зміна натурального кольору і блиску нігтя, потовщення нігтя (уражений ніготь стає товщі і має вигляд розпушеного і обкусаними зверху нігтя), підвищена ламкість розпад нігтя на крихти, відшаровування нігтя, відсутність поліпшення при правильному догляді.
Трихофітія (trichophytia: синонім стригучий лишай)- Захворювання шкіри, волосся, нігтів, що викликається грибками роду трихофитон. Лікування проводить дерматолог-мікології амбулаторно або в стаціонарі залежно від вираженості клінічної картини (поширеність, лімфаденіт, лихоманка та ін.). Призначають всередину гризеофульвін, низорал; місцево при поверхневих формах 2-5% спиртові розчини йоду, сірчано-саліцилову мазь (3% саліцилової кислоти і 10% обложеної сірки), 2, 5% лінімент гризеофульвіну, мазь Вилькинсона та ін.
Профілактика грибкових уражень
-підтримувати свою імунну систему в громадських лазнях, басейнах ходити в спеціального взуття після відвідування басейну можна протерти міжпальцеву ніг і рук слабким розчином оцту або спиртом.