Як зшити чалму

% Кім Рокотов, автор JustLady. % % %
��� ����� �����
% Чалма - це екзотичний головний убір, здатний прикрасити дитячий карнавальний або театральний костюм. Цілком підійде вона і для дорослих, ставши оригінальним доповненням до вбрання у східному стилі.
% Статті за темою «Як зшити чалму» %
Як зшити чалму
% Як зробити чалму %
Як зшити чалму
% Як зшити пончо %
Як зшити чалму
% Як зшити спортивну сумку %
Як зшити чалму
% Як зшити покривало на ліжко своїми руками %
% Сшейте основу для чалми з жорсткої сітки, надайте їй форму тюбетейки. Її окружність повинна бути більше обхвату голови на 2 см. З сітки виріжте прямокутник потрібної довжини, складіть його. До верхнього краю прямокутника прикріпіть коло з сітки, зробіть невеликі складки по краю, щоб чалма здавалася опуклою.%

Обшийте краю майбутньої чалми регіліном. Виріжте ще кілька смуг регіліна і приклейте їх по верху головного убору, формуючи перехрещуються дуги. Вони повинні утворити півколо.

Виріжте смугу м'якої красивої тканини і задрапіруйте її навколо чалми, закріплюючи степлером або клеєм. Укладіть шар синтепону між сіткою і тканиною, щоб заповнити пустоти. По нижньому краю обшийте головний убір красивою яскравою тасьмою.

Викроїте широку смугу з оксамиту, довжина якої буде дорівнює обхвату східного убору. Підверніть її всередину і таким чином зшийте разом, щоб вийшла трубочка з тканини. У центрі зберіть прямокутний «рукав» на нитку, утворюючи збірку.

Відступаючи від середньої точки рівні відстані, зробіть ще дві збірки. У випадку, якщо рукав з тканини занадто довгий, закріпіть його ззаду, красиво задрапіруйте вільний шматок тканини. Краю можна обшити декоративної тасьмою.
% Спереду чалми пришийте або приклейте будь яскрава прикраса - стрази, брошки, штучні камені, біжутерію, крім того, можна прикрасити головний убір страусиними або павиними пір'ям.

Можна зробити чалму ще одним, найбільш швидким способом - з палантини. Знайдіть максимально довгий, широкий шовковий палантин.

Встаньте перед дзеркалом, палантин складіть навпіл в ширину. Накиньте його на голову таким чином, щоб його кінці падали вільно на плечі. Візьміть один з кінців палантини, щільно скрутіть його. Одержаний джгут обмотайте навколо голови кілька разів. Що залишився кінчик тканини заправте так, щоб джгут не зміг розмотати. Точно такі ж дії зробіть з другим кінцем палантини.

Після того як обидва джгута будуть надійно закріплені, приколіть виповзають тканину шпильками, для більшої надійності. Прикрасьте вийшла головний убір брошкою, стразами і пір'ям.

Теги: палантин, чалма, головний, убір

Як зшити тюрбан

% Соня Вак, автор JustLady. % % %
��� ����� ������
% Мода на жіночий головний убір у формі тюрбана, як і саме слово, прийшла в Росію з Франції в першій половині дев'ятнадцятого століття. У Франції на початку тоді панувала мода на все східне в мистецтві, літературі і в одязі.
% Статті за темою «Як зшити тюрбан» %
Як зшити тюрбан
% Як зшити пончо %
Як зшити тюрбан
% Як зшити спортивну сумку %
Як зшити тюрбан
% Як зшити покривало на ліжко своїми руками %
Як зшити тюрбан
% Як зшити покривало з клаптиків %
% Тюрбан - дуже вишуканий головний убір, що підходить далеко не до всіх вечірніх туалетів. Зрозуміло, він буде природно виглядати з нарядом у східному стилі, наприклад, з шальвар, коротким строкатим жилетом і відповідними прикрасами. Він може бути виконаний у формі маленької круглої капелюшки без полів, обтягнутою шовкової або парчевій тканиною в нахлест над чолом, прикрашений брошкою, стразами або пером. Це може бути також дорога візерунчаста тканина, загорнута навколо голови і закріплена брошкою.%

У кожному разі виготовлення головного убору для виходів у світ краще доручити фахівцям. Разом з тим, тюрбан - дуже практична річ, незамінна в процедурах по догляду за волоссям та шкірою голови. Знайомі всім імпровізовані тюрбани з махрових рушників в перукарнях і лазнях, і справді, дуже важко замінити чимось іншим.

Виготовити такий тюрбан нескладно, і він буде набагато зручніше, ніж закручене рушник, ніколи не розкрутитися і не спаде. Для того, щоб зшити такий тюрбан, візьміть два шматки махрової тканини розміром 70 на 35 см, складіть лицьовими сторонами. Покладіть тканину широким зрізом перед собою, відміряйте від правого нижнього кута по вузькій стороні (вгору) 20 см, від правого верхнього кута по широкій стороні (ліворуч) - 20 см, з'єднайте ці дві точки півколом.

Потім з'єднайте плавною лінією зазначену точку на широкій верхній стороні з нижнім лівим кутом. Виріжте форму без припусків на шви, навертає верхній шов (відступ від краю - 1, 5 см), отстрочите, обробіть нижній зріз (на подгибку - 1, 5-2 см). Пришийте до вузького (лівому) кінця петельку з гумки, до нижнього правого кута - гудзик. Одягніть тюрбан так, щоб гудзик була ззаду, передній кінець закрутіть джгутом, відігніть його назад і пристебніть за допомогою гумової петельки.

Теги: рука, тюрбан

Як зшити пояс

% Gata_agata, автор JustLady. % % %
��� ����� �����
% Кушак являє собою довгий широкий пояс, який замотується один або навіть кілька разів навколо талії і зав'язується вузлом. При цьому повинні залишитися досить довгі звисаючі кінці. Кушак може бути як частиною карнавального вбрання, так і модним аксесуаром костюма в народному стилі. Шити його найкраще з м'якої тканини.%
% Статті за темою «Як зшити пояс» %
Як зшити пояс
% Кушак %
Як зшити пояс
% Як зшити пончо %
Як зшити пояс
% Як зшити спортивну сумку %
Як зшити пояс
% Як зшити покривало на ліжко своїми руками %
% Якщо у вас є досить довга смужка тканини з рівними краями, форма вам не знадобиться. Але може вийти й так, що пояс доведеться зшивати з декількох шматків. У цьому випадку краще спочатку розкроїти його на папері. На аркуші міліметрівки накресліть прямокутник, довга сторона якого дорівнює довжині майбутнього пояса, а коротка - в 2 рази більше його ширини. Короткі зрізи розділіть навпіл і проведіть середню лінію, паралельну довгим зрізами. Для кушака середнього розміру може бути достатньо довжини в два обхвату талії.%

Викроїте смугу потрібних розмірів з тканини. Залиште по всім сторонам припуски 0, 3-0, 5 см. Якщо тканина сильно обсипається, можна їх обробити оверлоком або зигзагом. Складіть смугу навпіл лицьовою стороною всередину, поєднавши довгі зрізи. Шовковий або атласний пояс обов'язково змітайте або сколіть кравецькі шпильками. Пояс з бавовняної або вовняної тканини годі й Наживляємо, але потрібно стежити, щоб строчка йшла рівно, а зрізи весь час збігалися. Якщо ви хочете прикрасити пояс вишивкою, аплікацією або бісером, зробити це краще до того, як ви його сострочіть.

Прострочіть пояс по короткою і довгою сторонам. Один край залиште відкритим. Виверніть своє творіння і подивіться, що вийшло. Якщо все вас влаштовує, разутюжьте припуски з виворітного боку. Припуски відкритого короткого шва заутюжьте на виворітну сторону. Знову виверніть пояс і закладіть отвір потайним швом.

Якщо великого шматка тканини у вас немає, зшийте разом кілька клаптів. Відігніть по периметру кожного клаптя припуск 0, 3 см. Складіть підготовлені таким чином шматочки на викрійку впритул один до одного. Сколите їх кравецькі шпильками, а потім сострочіть. Нічого страшного, якщо шматки різного кольору або мають різну фактуру. Це можна обіграти, зробивши пояс в техніці клаптикового шиття. Можна зробити середину одного кольору, а кінці - іншого. Не забороняється використовувати бахрому і кисті всіх сортів і видів. Карнавальний пояс можна прикрасити навіть бубонцями або дзвіночками, якщо образ персонажа це дозволяє.

Якщо вам карнавальний костюм потрібен терміново і не залишилося часу на шиття, пошукайте інший вихід із ситуації. В якості кушака цілком можна використовувати довгий шарф і навіть тонку велику шаль. Поверніть її кілька разів, щоб кут виявився всередині. По лініях згину можна прихопити її ниткою відповідного кольору.

Теги: рука, форма, виготовлення, шиття, Кушаков