Причини кров'яних виділень під час овуляції
% Яна Вальтер, автор JustLady.
%
%
%
% Кров'янисті виділення в середині менструального циклу нерідко викликають у жінок справжню паніку. Часто такі виділення приймають за ознаку небезпечного захворювання або за кровотеча імплантації, яке свідчить про настання вагітності. Однак у більшості випадків тривога виявляється помилковою - фахівці вважають кров'янисті виділення під час овуляції варіантом норми.
% Статті за темою «Причини кров'яних виділень під час овуляції»
%
% Ознаки та визначення овуляції
%
% Менструації під час вагітності. Чому йдуть місячні під час вагітності?
%
% Як визначити овуляцію
%
% Дисфункція яєчників. Діагностування і правильне лікування
%
Причина кров'яних виділень під час овуляції
У появі кров'яних виділень в середині циклу винен розрив стінок домінантного фолікула. Дозріла яйцеклітина покидає капсулу фолікула, розриваючи його стінку, і виходить у черевну порожнину.
При цьому багато жінок відзначають появу больових відчуттів внизу живота, як правило, локалізованих з одного боку - саме з тієї, де і розташовувався домінантний фолікул. Сильні або тривалі болі вимагають звернення до лікаря для проведення обстеження і, при необхідності, призначення лікування. Кровотеча імплантації зазвичай відбувається трохи пізніше овуляції - за 7-8 днів до передбачуваного початку менструації.
Розрив фолікула супроводжується появою крові - під час овуляції кровопостачання яєчника посилюється, мікросудини лопаються. Як правило, крові виділяється небагато, часто вона просто забарвлює в рожевий або коричневий колір звичайні при овуляції виділення або виглядає як кров'яні прожилки в яєчному білку.
Під час овуляції рівень естрогену в жіночому організмі різко зростає. Іноді з цієї причини частина епітелію, що вистилає зсередини матку, може відторгатися. Це також викликає кров'янисті виділення, значно менш рясні і тривалі, ніж під час менструацій.
А якщо це небезпечно?
Кров'янисті виділення при овуляції не приносять шкоди здоров'ю і не служать сигналом про який-небудь захворюванні. Як правило, кількість їх невелика, тривалість не перевищує двох днів. Однак деякі ознаки дають привід для сумнівів: важливо не пропустити початок захворювання, прийнявши його симптоми за прояви природних для організму процесів. Особливо уважно слід поставитися до власного здоров'я, не відкладаючи відвідування гінеколога, якщо поява крові при овуляції відбулося вперше або на тлі прийому гормональних засобів контрацепції.
Кров'янисті виділення в середині циклу свідчать не про овуляцію, а про захворювання, у таких випадках: % - Якщо виділення так рясні, що виникає необхідність використовувати тампони або прокладки; % - Якщо виділення необільний, але тривають більше двох діб; % - Якщо поява крові супроводжується сильним болем; % - Якщо виділення супроводжуються свербежем або неприємним запахом; % - Якщо кров'яними виділеннями супроводжується кожна овуляція протягом тривалого часу.
Всі ці ознаки можуть бути свідоцтвами інфекції, запальних захворювань органів малого тазу, порушення функції яєчників.
Теги: час, овуляція, виділення, причина, пря
Порушення менструального циклу: причини, наслідки
% Ельміра Хайруллін, автор JustLady.
%
%
%
% У будь-якого збою в менструальному циклі є як причини, так і наслідки. Ігнорувати проблему нерозумно, так як на кону стоїть здоров'я репродуктивної системи і всього жіночого організму.
% Статті по темі «Порушення менструального циклу: причини, наслідки»
%
% Причини порушення менструального циклу
%
% Порушення менструального циклу: причини і лікування
%
% Порушення менструального циклу
%
% Збій менструального циклу: причини і лікування
%
% У пашить здоров'ям леді цикл місячних укладається усереднено в 20-36 днів. Прихід місячних трапляється систематично, в один час, а це вказує на те, що репродуктивна система, та й весь організм, працює, як годинник - нормально, стабільно, без збоїв. Однак статистика медиків свідчить про зворотне: величезне число дам репродуктивного віку фіксують у себе серйозні збої менструального циклу, місячні перестають починатися вчасно або зникають зовсім.% Дисфункція яєчників (інакше - порушення менструального циклу) заявляє про себе неоднозначно. Іноді відзначається «рваний» цикл, тобто довгота проміжку між менструаціями то зростає, то скорочується. Нерідко менструації зникають зовсім, часто значно збільшується крововтрата, з'являються дивні відчуття і сильні болі.
При будь-яких змінах в циклі менструацій важливо звернутися за консультацією до гінеколога. Лікар адекватно оцінить проблему і знайде причину її виникнення, порекомендує, як уникнути подібних порушень у майбутньому.
Причини порушень менструального циклу
Іноді визначити причину збою в роботі яєчників вкрай складно. Найчастіше на здоров'я жінки впливає сукупність факторів.
Найпоширеніші причини збоїв менструального циклу: % - Запалення в яєчниках, придатках або матці. Як правило, подібні проблеми виникають через недотримання особистої гігієни, неграмотного спринцювання, банальної застуди або переохолодження, занесення інфекції в статеву сферу з інших органів; % - Хвороби матки і яєчників. Практично кожне захворювання статевої сфери неодмінно веде до збою в роботі яєчників, в тому числі рак, фіброміоми, пухлини, ендометріоз; % - Ендокринні розлади. Якщо у жінки є проблеми зі щитовидкою або залозами, якщо вона страждає від цукрового діабету або ожиріння, то порушень менструального циклу не уникнути. Справа в тому, що перераховані проблеми викликають гормональний збій в організмі, що тут же позначається на репродуктивній системі і на роботі яєчників; % - Нервове або фізичне перенапруження або виснаження. Життя повне стресів, особливо, життя жінки. Однак важливо уникати перевтоми, як фізичного, так і нервового, всіма силами. Не допустити збою в роботі яєчників дуже просто, досить скорегувати час праці і навчитися усуватися від проблем і стресів; % - Ранній аборт або викидень. Величезну небезпеку таїть у собі хірургічне або медикаментозне переривання першої вагітності. Організм тільки-тільки налаштовується на виношування плоду, кардинально змінюється гормональний фон, а аборт різко обриває всі запущені процеси. У цьому випадку дисфункція яєчників практично забезпечена. Гірше того, порушення циклу може закінчитися повним безпліддям; % - Внутрішньоматкова спіраль. Якщо спіраль в порожнині матки встановлена неправильно, або ж були протипоказання до її введенню, то ймовірні порушення циклу. Внутрішньоматкову спіраль можна ставити лише при відсутності протипоказань. Більше того, важливо регулярно обстежуватися у лікаря-гінеколога, а не заходити до нього раз на п'ять років лише для того, щоб змінити спіраль; % - Зміна клімату. Не думайте, що переліт з морозної Сибіру в сонячну Туреччину пройде непоміченим для жіночого організму. Будь-яка подорож, навіть тривалістю тиждень, але припускає зміну температури повітря, часових поясів, атмосферного тиску, впливає на здоров'я жінки.
Наслідки порушень менструального циклу
Небажання мати дітей - це не причина ігнорувати збої в роботі яєчників. Лікувати порушення циклу і усувати причини їх появи потрібно, щоб запобігти серйозні наслідки. І краще це зробити рано, ніж пізно.
Найбільш неприємні наслідки збоїв менструального циклу: % - Підвищення стомлюваності аж до втрати працездатності. Якщо місячні приходять часто, і вони супроводжуються дуже сильною крововтратою, плачевного результату не уникнути; % - Безпліддя; % - Розвиток небезпечних патологій, можливо, з летальним результатом. Якщо в жіночому організмі з'явилася якась патологія, першим на неї відреагує менструальний цикл. Ігнорувати збій, значить не діагностувати патологію, а це призведе до страшних наслідків; % - Розвиток ендокринних розладів. Збої менструального циклу призводять до зміни гормонального фону, що дуже скоро призведе до збою в роботі ендокринної системи.
Будь-яка жінка, дівчина повинна пам'ятати: як тільки менструальний цикл порушується, слід відразу піти до лікаря. Тільки лікар грамотно розбереться в причинах дисфункції, проведе дієве лікування і запобіжить страшні наслідки. Не варто ігнорувати збій у роботі яєчників, категорично не можна намагатися вилікуватися самостійно в таких питаннях. «Слухайте» свій організм, реагуйте на сигнали, які він вам посилає, консультуйтеся з докторами. У цьому випадку здоров'я репродуктивної системи буде під надійним захистом!
Теги: наслідок, порушення, цикл, причина
|