Нестача заліза в організмі

% Ксенія, автор JustLady. % % %
���������� ������ � ���������
% Швидка втомлюваність, сонливість, головний біль і безсоння - ці та багато інших неприємні відчуття можуть бути ознакою нестачі в організмі заліза. Дефіцит цього елемента проявляється не тільки симптомами, а й окремими захворюваннями.
% Статті за темою «Нестача заліза в організмі» %
Нестача заліза в організмі
% Як заповнити недолік йоду в організмі %
Нестача заліза в організмі
% Недолік цинку в організмі %
Нестача заліза в організмі
% Як заповнити недолік кальцію при вагітності %
Нестача заліза в організмі
% Мікроелемент селен: нестача в організмі %

Велика частина симптомів дефіциту заліза пов'язана з гіпоксією (кисневим голодуванням), оскільки саме залізо сприяє виробленню еритроцитів і синтезу гемоглобіну, який приєднує до себе кисень і транспортує його в тканини. Крім цього, залізо бере участь в утворенні ряду ферментів, що виконують окислювально-відновну функцію.

Причини нестачі заліза різноманітні. Вони пов'язані або з недостатнім надходженням заліза, або з порушенням його засвоєння, або з крововтратою. До основних відносяться неповноцінне харчування, зловживання чаєм і кавою, підвищене споживання кальцію, дефіцит вітамінів С і В12, крововтрати, гастрит зі зниженою кислотністю, глистяні інвазії, порушення функцій щитовидної залози, пухлини, опромінення, інфекції, ревматизм, хвороби печінки, селезінки, вагітність , донорство.

Дефіцит заліза викликає:

• Хвороби крові - анемію, гемохроматоз;
% • Зниження імунітету - часті простудні та запальні захворювання;
% • Порушення роботи центральної нервової системи - головні болі, запаморочення, безсоння, зниження пам'яті та уваги, миготіння мушок перед очима;
% • Серцево-судинні хвороби;
% • Захворювання шлунково-кишкового тракту - хронічний гастродуоденіт, запалення слизової шлунка;
% • Сухість шкіри і волосся, а також вугровий висип;
% • Запалення слизової рота і носа;
% • Тріщини в куточках рота.

Щоб відновити рівень заліза в організмі необхідно усунути причину його дефіциту. Далі включити в меню продукти з його змістом. Це сушений чорнослив, квасолю, яловича печінка, горох, гречка, яблука, абрикоси, буряк, петрушка, гарбуз, мигдаль, фундук. При підвищеній потребі в залізі (під час вагітності, анемії, крововтратах) строго дозованим курсом пропити вітамінно-мінеральний комплекс або інший комбінований препарат заліза, що включає вітамін С і В12, які необхідні для його засвоєння.

Теги: організм, заліза, недолік, симптом, причина, дефіцит

Як вік впливає на статевий потяг і оргазм

% Ірина Звісточка, автор JustLady. % % %
��� ������� ������ �� ������� �������� � ������
% Будь-якій жінці відомо (за розповідями подруг і знайомих або по своєму життєвому досвіду), що сила статевого потягу на різних етапах життя змінюється. Велике поширення набуло думку, що ймовірність отримання задоволення від сексу з віком знижується, а то й сходить нанівець. Чи так це насправді?
% Статті за темою «Як вік впливає на статевий потяг і оргазм» %
Як вік впливає на статевий потяг і оргазм
% Як продовжити чоловічий оргазм %
Як вік впливає на статевий потяг і оргазм
% Види жіночого оргазму %
Як вік впливає на статевий потяг і оргазм
% Любов і сексуальний потяг - це зовсім різні речі! %
Як вік впливає на статевий потяг і оргазм
% 5 причин, по яких ти повинна відчувати оргазм %

Фахівці в області сексології стверджують, що здатність жінки відчути оргазм під час статевої близькості залежить не стільки від віку, скільки від схильності її організму до сексу. Все залежить від того, чи здорова жінка в моральному (психологічному) і, звичайно ж, фізіологічному плані.

Великий вплив на підвищення і зниження сексуальної активності надає наявність і правильне кількісне співвідношення таких гормонів, як естроген і тестостерон. Однак насправді все-таки є деякі приблизні норми сексуального потягу у різних вікових категоріях.

Від 20 до 30 років

Як правило, до 20 років дівчина має стабільний менструальний цикл. Бажання і результативність статевого потягу в цьому випадку постійно змінюються. Ближче до середини циклу (в дні овуляції) сексуальна активність зростає, і оргазм, відповідно, досягається швидше. Хоча це не говорить про те, що кожна 20-річна дівчина з радістю готова прийняти цей факт.
% За психологічних причин більшість дівчат в цьому віці має багато комплексів, що стосуються статевого досвіду. Це, природно, впливає на кількість і якість сексу. Сексуальна активність настає, в основному, за умови, що у дівчини є стабільні відносини і постійний партнер. Якщо такого немає, всі амбіції та прагнення спрямовані на досягнення в кар'єрі чи навчанні.
% Через нестачу статевого життя виникають проблеми з виробленням гормонів. Порушується обмін речовин в організмі, з'являються збої овуляції.

Від 30 до 40 років

У віці 30 років жінка вже повною мірою усвідомлює свій сексуальний потенціал. Цей вік для жінки є, як правило, часом найбільшої активності. Знизити цю активність можуть хіба що очікування дитини або невдачі на роботі.
% Багато жінок в цьому віці досягають оргазму швидше. Це, безсумнівно, підвищує сексуальну активність і підсилює бажання. По досягненні 35-річного віку кількість тестостерону трохи знижується, хоча на силу статевого потягу це може і не вплинути.
% В даний час жінки все частіше свідомо йдуть на продовження роду саме після 30 років. Вагітність також сильно впливає на сексуальний потяг. В першу чергу через те, що різко зростає кількість жіночих гормонів. Як правило, безперервне бажання займатися сексом з'являється ближче до середини терміну вагітності. Але після народження дитини настає період, повністю протилежний попередньому. Сексуальний потяг в жінці падає до мінімального рівня. Причиною служать все ті ж гормони, вироблення яких різко зменшується. Результатом усіх цих процесів найчастіше стають больові відчуття і гостра нестача природного мастила в піхві під час статевого акту.
% Причиною зниження рівня гормонів стає і годування дитини груддю. В результаті цього більшість жінок після народження дитини зазнає щось на зразок менопаузи. Але всі ці неприємні прояви припиняються приблизно через півроку після появи дитини.

Від 40 до 50 років

Сорокарічний вік часто стає часом різкого підвищення сексуальної активності жінки, незважаючи на те, що кількість статевих гормонів продовжує знижуватися. До цього віку життя стабілізується, і дама стає більш жіночною і чуттєвої, досвідченою, чітко знає свої переваги і в сексі.
% Як не дивно, вік від 40 до 50 років (перед початком менопаузи) може стати часом відкриттів і переходу на новий щабель сексуальної задоволеності. У цьому віці жінка може переживати відчуття, які були недоступні їй раніше, хоча некероване бажання сексу може з'являтися рідше, ніж раніше.

Від 50 років і старше

Менопауза в більшості випадків викликає страх попрощатися зі статевими стосунками назавжди. Але це аж ніяк не так. Одним з головних недоліків є зниження кількості виділеної піхвою мастила, але сучасні засоби дозволяють легко впоратися з цією проблемою. Ще однією проблемою є відсутність можливості народити дитину, але, як правило, після 50 років цей недолік вже не стає вагомим.

Теги: кіста, жінка, гормон, вік, активність, вплив, потяг, оргазм, анестезія