Чорні крапки перед очима

% Останнім часом ви стали помічати, що, гладячи на світло, ви бачите перед очима чорні крапки, якісь ниточки, а то й спалаху світла. Якщо ви переводите погляд в іншу сторону, вони відразу ж перепливають, слідуючи за вашим поглядом, і незмінно потрапляють в поле зору. Жіночий журнал JustLady розповість своїм читачкам, звідки беруться чорні крапки перед очима і в чому причина їх появи.
% Статті за темою «Чорні точки перед очима» %
Чорні крапки перед очима
% Як прибрати білі крапки під очима %
Чорні крапки перед очима
% Боремося з чорними крапками %
Чорні крапки перед очима
% Причини звернутися до лікаря-офтальмолога %
Чорні крапки перед очима
% Як підвести очі чорним олівцем %

У рубриці Худнемо разом: рецепти роздільного харчування, роздільне харчування меню, страви роздільного харчування

Щоб зрозуміти, чому з'являютьсячорні крапки перед очима, Потрібно спочатку дізнатися, як влаштований очей. Справа в тому, що простір між сітківкою і кришталиком ока аж ніяк не пусте. Воно наповнене речовиною, за своєю консистенцією нагадує гель. Цей гель називається склоподібним тілом.

��� ������� ����

З часом, коли організм старіє, речовина розділяється на дві складові: рідина і білкові волокна, які по суті своїй є нічим іншим, як відмерлими молекулами. Саме їх ви і бачите, коли дивитеся у вікно або зупиняєте погляд на іншому світлому фоні. Ви, звичайно, помічаєте не власними ці частинки, а тільки їх відображення, тінь, яку вони кидають на ваш кришталик. У дзеркалі ви, зрозуміло, теж нічого не побачите.

Процес в медицині називається відшаруванням склоподібного тіла, адже, по суті, воно дійсно відходить від сітківки, але особливо лякатися не варто. Це не означає, що вам не потрібна консультація офтальмолога, чим швидше ви потрапите до нього, тим краще.

Старіння старінням, ачорні крапки перед очима можуть бути також ознаками ряду серйозних захворювань, в першу чергу захворювань очей. Наприклад, якщо чорних крапок стає занадто багато, то вони можуть бути утворені згустками крові, а це ознака куди більш важкої недуги - відшарування сітківки.

У чому причина появи чорних крапок перед очима?

Як вже говорилося вище, перша причина і найпоширеніша - загальне старіння організму. У здорової людини такі зміни зазвичай з'являються до 60-ти років і досягають піку до 80-ти.

Однак, недузі можуть бути піддані і більш молоді люди. До групи ризику потрапляють, наприклад, хворі на цукровий діабет. До відшарування скловидного тіла також веде порушення обміну речовин (прислухайтеся, любителі дієт), судинні розлади. Часточорні крапки перед очима виникають після травм ока або голови, інфекційних або запальних процесів в організмі, як побічне явище після операцій на очах.

У більшості випадків захворювання не вимагає яких-небудь операцій, ризик від операції значно вище, ніж передбачувана користь. Однак в окремих випадках може знадобитися видалити склоподібне тіло. Що робити в кінцевому підсумку вирішує лікар.

Як лікувати чорні крапки перед очима?

Сам процес відшарування скловидного тіла абсолютно безболісний, хоча і, безумовно, неприємний. Але з часом ви станете помічати, щочорні крапки перед очима вас дратують вже не так сильно. Справа в тому, що вони поступово опускаються і випадають з поля зору, а ті, що залишаються, стають менш помітними просто тому, що ви перестаєте звертати на них увагу.

Офтальмолог уважно обстежує ваші очі, розгляне очне дно за допомогою спеціальних приладів, проведе необхідні тести. Якщо вся справа в необразливому відшаруванні склистого тіла, то доктор, швидше за все, пропише вам очні краплі, вітамінні і йодовмісні препарати. Якщо ви звернетеся до лікаря на ранніх стадіях, отже, вчасно почнете лікування, можливо, що становище значно покращиться, волокнисті освіти як би розсмокчуться.

Але в кожному разі процес до кінця незворотній, так що не варто чекати чудес. Однак поберегти очі все ж потрібно, що б зупинити прогресування захворювання. До того ж слід періодично контролювати зір, щоб з'ясувати, чи не погіршується воно, чи не з'являються нові симптоми. Особливо важливо вчасно помітити момент, коли починає виникати суттєва різниця в гостроті або величині поля зору між двома очима.

Просте порівняння часто допомагає виявити важкі захворювання очей на самих ранніх стадіях, що позначається на успішності лікування. Для контролю досить періодично проводити перевірку зору кожного ока окремо. Для цього просто закрийте одне око, а іншим подивіться перед собою, сфокусувавшись на який-небудь точці. Подивіться, чи достатньо добре ви бачите, наскільки широкий кут зору з усіх боків, зверніть увагу і на появу (або збільшення числа)чорних крапок перед очима, А так само ниточок і спалахів світла. Відзначте, які зміни відбулися з моменту останньої перевірки. Те ж саме виконайте з іншим оком і якщо зміни є, обов'язково повідомте про це своєму лікареві.

Якщо ж причина появичорних крапок перед очима в чомусь іншому, може знадобитися тривале спеціальне лікування і навіть операція. Так що, якщо крім чорних крапок, ви помітили, що у вас різко погіршився зір, з'явилося щось подібне плівки, яка обмежує або зовсім закриває поле зору одного ока, або чорних крапок стало занадто багато, чекати ні в якому разі не можна, потрібно негайно звернутися до лікаря.

Олександра Панютина
% Жіночий журнал JustLady

Теги: пляма, вагітність, посол, смуга, точка, мошка, спалах, хвороба, лікування, травма, ниточка

Індекс амніотичної рідини

% Маргарита, автор JustLady. % % %
������ ������������� ��������
% Вагітність - це той період в житті жінки, коли важливо максимально ретельно стежити за всіма показниками стану здоров'я і мами, і малюка. Один з показників, який визначається регулярно під час перебігу вагітності, - так званий індекс амніотичної рідини. Цей показник свідчить про кількість навколоплідних вод на поточний момент. І саме на підставі індексу навколоплідних вод вагітній жінці лікар може поставити діагноз «маловоддя» або «многоводие».
% Статті за темою «Індекс амніотичної рідини» %
Індекс амніотичної рідини
% Вагітність і поїздки %
Індекс амніотичної рідини
% Вагітність і повнота %
Індекс амніотичної рідини
% Секс під час вагітності: міфи й забобони %
Індекс амніотичної рідини
% Готуємося до народження трійні %

Діагноз «маловоддя» позначає зменшений, на відміну від нормальних показників обсяг амніотичної рідини. Провокують цю патологію ряд недуг вагітної жінки. Також маловоддя може виникнути і через наявність патологій розвитку плоду. Тому в обов'язковому порядку необхідні подальші дослідження і докладна консультація лікаря.

Діагноз «многоводие» позначає збільшений, на відміну від нормальних показників обсяг амніотичної рідини. Причиною такого стану можуть стати аномалії плоду, інфекційні хвороби, резус-конфлікт і ін. Нерідко трапляється при багатоплідній вагітності. Необхідні додаткові дослідження, лікар визначить, гострим, або ж хронічним є багатоводдя і призначить відповідне лікування.

Кількість навколоплідних вод змінюється по ходу розвитку плоду в утробі матері. Протягом вагітності особлива рідина виділяється з амніотичної оболонки. І до кінця третього триместру вагітності кількість цієї рідини становить від 1 до 1, 5 л.

Індекс амніотичної рідини змінюється протягом розвитку плоду. Також місяць за місяцем змінюється і склад самої рідини. Спочатку амніотичні води являють собою прозору рідину, а пізніше, у міру розвитку плоду, їх склад змінюється: вони стають більш каламутними.

Навколоплідної рідини - це перша середовище проживання для майбутнього малюка. І важливий не тільки склад вод, але і їх загальну кількість. Оптимальна кількість рідини, про який і буде свідчити індекс амніотичної рідини, забезпечить нормальний розвиток плоду протягом всієї вагітності.

Індекс амніотичної рідини визначається у вагітної жінки в ході проведення обов'язкових ультразвукових досліджень. Норму індексу амніотичної рідини можна визначити за спеціальними таблицями, в яких детально і доступно розписано значення індексу амніотичної рідини.

Теги: рідина, вода, вагітність, індекс, кількість, норма, плід, триместр, багатоводдя, маловоддя