Як зняти біль в підшлунковій залозі

% Олена Кулагіна, автор JustLady. % % %
��� ����� ���� � ������������� ������
% Біль в підшлунковій залозі свідчить про наявність панкреатиту. Позбутися від неї, звичайно, можна, але все ж робити це без консультації з лікарем вкрай небезпечно. При гострому запальному процесі може початися некроз тканини, що загрожує серйозними наслідками.
% Статті за темою «Як зняти біль в підшлунковій залозі» %
Як зняти біль в підшлунковій залозі
% Як зняти різкий біль %
Як зняти біль в підшлунковій залозі
% Як усунути біль в животі %
Як зняти біль в підшлунковій залозі
% Хронічний панкреатит у дитини %
Як зняти біль в підшлунковій залозі
% Як лікувати панкреатит %
% Якщо ви все-таки вирішили займатися самолікуванням, пам'ятайте, що ви можете завдати серйозної шкоди своєму ж здоров'ю. Тому зважте всі ризики, а вже потім приступайте до лікування підшлункової залози. Якщо ви боїтеся викликати швидку допомогу, бо можуть відвезти в лікарню, зателефонуйте своєму лікарю і проконсультуйтеся з приводу необхідної терапії.%

Щоб зняти біль в підшлунковій прийміть но-шпу. Це, мабуть, єдиний препарат, який не робить згубного впливу на органи травлення. Но-шпа зніме спазми і розширить протоки підшлункової, що дещо полегшить ваш стан. Якщо біль ви відчули після щільного обіду, то спочатку промийте шлунок, випивши велику кількість рідини (мінералки або води з содою).

Легким знеболюючим ефектом володіє «Панкреатин», «Мезим» і «Фестал». Приймайте по 2 таблетки кілька разів на день до покращення загального стану. До складу таблеток входять ферменти, які виробляє підшлункова залоза. Після їх вживання вам стане трохи краще, та й навантаження з органів травлення кілька зніметься.

При сильних болях в якості екстреної допомоги використовуйте грілку з льодом. Якщо у вас її немає, то просто змочіть махровий рушник у крижаній воді і помістіть його в морозильну камеру на 10 хвилин. Після чого прикладіть до лівого боку. Процедуру повторюйте до поліпшення загального стану і зняття больового синдрому.

Дотримуйтеся дієти. Перші два дні взагалі нічого не їжте, а тільки пийте лужну мінеральну воду. Поступово вводите в раціон відварні страви: овочі, рибу, м'ясо курки. Відмовтеся від шкідливих продуктів на якийсь проміжок часу. Поступово всі функції підшлункової прийдуть в норму, і ви забудете про біль. Як тільки у вас з'явиться вільний час, відвідайте лікарню і зробіть УЗД органів травлення.

Теги: біль, заліза, напад

Дискомфорт у шлунку або в кишечнику: можливі причини

���������� � ������� ��� � ���������: ��������� �������
% Проблеми шлунково-кишкового тракту - це не тільки гастрит і дисбактеріоз, які є найбільш популярними, але далеко не єдиними діагнозами. Дискомфорт у шлунку, як і дискомфорт в кишечнику, можуть бути обумовлені самими різними явищами і захворюваннями. Про деякі причини, за якими виникають дискомфорт у шлунку і дискомфорт в кишечнику, пропонує поговорити жіночий журнал JustLady.
% Статті за темою «Дискомфорт в шлунку або кишечнику: можливі причини» %
Дискомфорт у шлунку або в кишечнику: можливі причини
% Дієві засоби проти бурління в животі %
Дискомфорт у шлунку або в кишечнику: можливі причини
% Як зняти здуття живота %
Дискомфорт у шлунку або в кишечнику: можливі причини
% Дієта при здутті живота %
Дискомфорт у шлунку або в кишечнику: можливі причини
% Дієта після свят: розвантажувальні дні та живлення %

Перш ніж говорити про причини, давайте визначимося, що ми розуміємо під дискомфортом в шлунку або кишечнику. Дискомфорт - це за великим рахунком будь-яке відчуття, яке не можна назвати комфортним. Тобто це і просто неприємні відчуття, і різного роду болю. Від того, які саме відчуття випробовує людина, що скаржиться надискомфорт в шлунку або кишечнику, Залежить діагноз і, відповідно, лікування. Але все ж, існують діагнози, які медики мало не асоціюють з термінами «дискомфорт у шлунку» і «дискомфорт в кишечнику». Це диспепсія та синдром подразненого кишечника.

Дискомфорт у шлунку: диспепсія

Взагалі диспепсія - це не один діагноз, а ряд різних розладів травлення. При цьому симптоми диспепсії, в тому числі ідискомфорт у шлунку, Можуть виникати як на тлі органічних (пов'язаних з проблемами у роботі органів), так і на тлі функціональних порушень.

Серед органічних порушень, які призводять до розвитку диспепсії, часто відзначають хронічний панкреатит, гастроезофагіальную рефлюксную хвороба, виразкову хворобу шлунка, жовчокам'яна хвороба.

Що ж стосується функціональних порушень, які здатні викликати диспепсію і, відповідно, дискомфорт у шлунку, то до них відносять порушення харчування (або аліментарні порушення), стреси, прийом лікарських препаратів, підвищене виділення соляної кислоти та інші.

Функціональна (аліментарна) диспепсія залежно від характеру порушень харчування може бути жировий, гнильної або бродильної. Усі три види викликаютьдискомфорт у шлунку, Але жирова диспепсія пов'язана з надмірним вживанням жирів, гнильна - зі зловживанням білками, а бродильна - із занадто частим і тривалим вживанням вуглеводів.

Як же проявляється диспепсія?Дискомфорт у шлунку, А якщо точніше, в надчеревній ділянці - тільки один із симптомів. Крім цього пацієнти з диспепсією часто скаржаться на відчуття пересичення практично відразу після початку прийому їжі і відзначають, що їжа як ніби зупиняється в шлунку. Також можливі нудота та здуття в епігастральній ділянці, яке лікарям необхідно диференціювати від видимого здуття живота.

Під час диференціальної діагностики лікарі визначають, чи є у пацієнта захворювання, які могли сприяти розвитку органічної диспепсії, а також виключають всі інші можливі захворювання, для яких характернідискомфорт у шлунку та інші симптоми диспепсії. Якщо ніяких органічних захворювань під час діагностики не виявляється, лікарі приходять до висновку про те, що у пацієнта органічна диспепсія.

Залежно від того, які причини викликали диспепсію, призначається лікування. Але в будь-якому випадку, незалежно від інших рекомендацій лікаря, для лікування від диспепсії необхідно в обов'язковому порядку налагодити харчування.

Дискомфорт в кишечнику: СРК

Саме так, за допомогою абревіатури СРК, прийнято позначати синдром роздратованого кишечника. Нарівні з диспепсією такий синдром є захворюванням, дуже часто не залежних від будь-яких органічних порушень. Що ж тоді стає причиною для його розвитку? Причин кілька, і кожна з них може викликати СРК, а відповідно, ідискомфорт в кишечнику:

- Вегето-судинна дистонія;

- Психосоматичні розлади, неврози;

- Стреси, хронічні психотравмуючі ситуації;

Значно рідшедискомфорт в кишечнику, Викликаний СРК, виникає на тлі отруєнь або кишкової інфекції. Але навіть ці явища для того, щоб спровокувати виникнення СРК, повинні супроводжуватися психологічними проблемами.

Діагностувати наявність синдрому роздратованого кишечника нелегко, оскільки лікарям доводиться виключити значну кількість інших захворювань, для яких також характерні симптоми СРК. Але в цілому виділено ряд симптомів, при наявності яких (особливо в супроводі психосоматичних розладів) можна запідозрити наявність синдрому роздратованого кишечника.

-дискомфорт в кишечнику, Який може виражатися як у легких неприємних відчуттях, так і в значних болях;

- Розлад стільця. Можливі як проноси, так і запори;

- Здуття живота. Характерним для СРК є наростання цього симптому протягом дня і посилене прояв після прийомів їжі.

Вважається, що про діагноз «синдром роздратованого кишечника» можна говорити в тому випадку, якщо вищевказані симптоми спостерігаються протягом 12 і більше тижнів протягом року. Це абсолютно необов'язково повинні бути 12 тижнів поспіль.

Крім того, допомагають встановити діагноз «СРК» супутні симптоми. До них відносяться мігрені, депресії, фобії, тривоги, ком у горлі, панічні атаки, нудота, відрижка, тяжкість.

Лікування синдрому роздратованого кишечника проводиться шляхом налагодження режиму харчування, а також за допомогою психотерапії та лікарських препаратів.

Відчуваючидискомфорт у шлунку абодискомфорт в кишечнику, Ми не маємо можливості самостійно поставити собі діагноз. З такими скаргами необхідно звертатися в першу чергу до гастроентеролога. Цілком можливо, що лікар виявить одне з вищенаведених захворювань, які благополучно піддаються лікуванню.

Інна Дмитрієва

Теги: посол, кишечник, живіт, шлунок, дискомфорт