|
Інгаляція в домашніх умовах
% Простудні захворювання, які стають особливо частими в осінньо-зимовий період, доставляють багато неприємностей будь-якій людині. Головний біль, кашель, нежить - ці симптоми знайомі кожному, і сьогодні жіночий сайт JustLady розповість про те, як можна полегшити свій стан, зробивши інгаляцію в домашніх умовах.
% Статті за темою «Інгаляція в домашніх умовах»
%
% Як правильно робити інгаляції
%
% Ароматерапія в домашніх умовах
%
% Різновиди кислородотерапии
%
Інгаляція, як така, буває двох видів. Природна інгаляція відбувається на природі, в лісі, в горах або на морському узбережжі. Ви вдихаєте чисте повітря, насичене корисними для організму речовинами, вони через дихальні шляхи потрапляють в легені, насичують кров і сприятливим чином діють на ваше здоров'я. Природна інгаляція має загальнозміцнюючу значення, широко використовується в профілактиці дихальних захворювань.
Штучна інгаляція передбачає використання спеціальних апаратів, за допомогою яких лікарські речовини вводяться в організм людини. Такий спосіб вважається фізіологічним, він не травмує цілісність тканин і надає швидке дію на хвору людину. Прилади для інгаляції зручні в застосуванні і дозволяють проводитиінгаляцію в домашніх умовах, Що дуже спрощує лікування.
Якщо у вас вдома немає спеціальних приладів для інгаляції, скористайтеся перевіреними народними способами. Перший варіант передбачає використання звичайного чайника замість інгалятора. Поверніть трубку з паперу, вузький кінець надіньте на носик чайника, а через широкий вдихайте лікувальний пар. В якості лікарського засобу можна використовувати різні трави.
Якщо вас мучить кашель, відмінно підійде дляінгаляції в домашніх умовах наступний рецепт. Покладіть в чайник липовий цвіт, кропиву, евкаліпт і шавлія по 1 ч. Л. і залийте окропом. Дайте настоятися 10 хвилин і вдихайте цей відвар протягом 10-15 хвилин.Інгаляція при кашлі з важко відокремлюємо мокротиння може бути трохи іншою. Покладіть в чайник 3 ст. л. питної соди, залийте її гарячою водою. Дихайте цим розчином 10 хвилин. Содові інгаляції прекрасно розріджують мокротиння і допомагають її виведенню з бронхів.
Відмінним терапевтичним засобом при простудних захворюваннях є інгаляція в домашніх умовах із застосуванням хвої сосни, модрини та ялини. Хвоя цих дерев містить фітонциди і біологічно активні речовини, які мають протизапальну дію і насичують тканини вітамінами. Перш ніж використовувати хвою для інгаляції, залийте її холодною водою і дайте настоятися добу. Потім доведіть цей розчин до кипіння і проводите процедуру. Хвойнаінгаляція допомагаєпри кашлі, нежиті, Хронічних захворюваннях бронхів і дихальних шляхів.
Дляінгаляції в домашніх умовах існує ще один варіант. Вдихати лікувальний пар годі й через чайник, а нахилившись над каструлею. Відваріть картоплю в мундирі, злийте воду. Опустіть голову над каструлею і дихайте картопляним парою. Для більшої ефективності можна накритися пледом або великим вовняною хусткою.
Замість картоплі можете використовувати інші інгредієнти.Інгаляція при нежиті припускає використання протертого цибулі та часнику, 1 ч. л. суміші на літр води. Можете додати у воду п'ять крапель йоду або нашатирного спирту і вдихати цю суміш протягом 10 хвилин.
Для лікування запущеного нежитю чи гаймориту можна використовувати готову 30% настоянку прополісу. Влийте в киплячу воду настоянку, пів чайної ложки на півлітра води. Нахиліться над каструлею, накрийте голову і подихайте над парою 10-15 хв. Прополіс знімає набряки гортані і носоглотки, має анестезуючу дію.
Інгаляція в домашніх умовах буває не тільки паровий, але і холодною. У кімнаті, де знаходиться хворий, розставте блюдечка з дрібно нарізаним часником і цибулею. Фітонциди і ефірні масла, що виділяються цими природними антисептиками, знезаражують повітря і благотворно діють на слизові оболонки носоглотки і бронхів. Для холодноїінгаляції в домашніх умовах відмінно підійде редька. Натріть один коренеплід і покладіть у банку. Кілька разів на день дихайте над банкою, трохи затримуючи видих.
Інгаляція в домашніх умовах вимагає дотримання певних правил:
• Одяг не повинна обмежувати дихання або тиснути; % • Хворий повинен бути спокійний, налаштований на процедуру; % • Приймати їжу можна не пізніше, ніж за 1, 5:00 до інгаляції; % •Інгаляція при нежиті повинна проводитися без напруги, вдихати необхідно через ніс; % •Інгаляція при кашлі вимагає затримки дихання після вдиху на 2 сек .; % • Після інгаляції бажано полежати 30-40 хв. і не напружувати горло.
Інгаляція в домашніх умовах протипоказана хворим з легеневою і серцевою недостатністю і гіпертонікам. Не можна проводити інгаляцію при температурі і носовій кровотечі.
Роблячи інгаляцію дитині, дотримуйтесь деякі правила:
1. Проводити інгаляцію дітям можна з 2-х річного віку, тільки після дозволу лікаря і під наглядом дорослих. % 2. Починайте інгаляцію через 10 хв. після закипання води, її тривалість має бути не більше 5 хв. % 3. У дітей може бути непереносимість на деякі препарати, що використовуються дляінгаляції в домашніх умовах, Прийміть це до відома.
А для профілактики вірусних захворювань можете використовувати ще один видінгаляції в домашніх умовах. Поставте в приміщенні, де проводите велику частину часу, відкритий флакон з маслом базиліка або евкаліпта - це допоможе протистояти хвороботворних мікробів і вірусів.
Світлана Крутова % Жіночий журнал JustLady
Теги: нежить, кашель, інгалятор, апарат, інгаляція, сода, лікування
Як зміцнити судини
% Багато серйозних і небезпечні захворювання починаються з хвороб судин і відбуваються з ними вікових змін. Судинна система людини складається з капілярів, вен і артерій. Від їх стану повністю залежить стан здоров'я людини. Так які ж функції вони виконують, і навіщо їх необхідно зміцнювати? %%
% Статті за темою «Як зміцнити судини»
%
% Як зміцнити судини ніг
%
% Як зміцнювати кровоносні судини
%
% Як зміцнити слабкі судини
%
% Як зміцнити м'язи рук
%
Капіляри % Капілярів називають мікроскопічні кровоносні судини, які доставляють харчування до кожного м'язового волокна, кожній клітинці нашого організму. Якщо скласти їх протяжність в тілі людини, то вийде кілька кілометрів. Шкіра та її мікросудинна система є показниками імунітету організму. Наприклад, трофічні виразки на ногах свідчать про порушення мікроциркуляції крові, зниженні доставки поживних та захисних речовин в місця ураження. % Тромбування капілярів зменшує обсяг мікросудинної мережі. В результаті капіляри «засипають» і, якщо їх не стимулювати, то цей процес стає причиною багатьох захворювань. Більше того, старість визначається як висихання організму зважаючи на поступове закриття капілярів, появи висохлих клітинних ділянок і гальмування життєвих процесів.
Способи зміцнення капілярів % Першочерговим способом зміцнення мережі капілярів є інтенсивні фізичні навантаження на організм. Чим довше людина зберігає фізичну активність, тим краще у нього буде капілярне кровопостачання. % Масаж всіх видів також є стимулюючим фактором, особливо корисний масаж з використанням іпплікатора Кузнєцова, який викликає сильний приплив крові до шкірного покриву. Рекомендується його регулярне застосування, починаючи від хребта і закінчуючи шкірою чола, обличчя, підборіддя. % Вельми дієві контрастні обливання, а ще краще ефект від лазні з віником. Венічний масаж є відмінною гімнастикою для капілярів. % Ефективним засобом профілактики захворювань судин є скипидарні ванни, які надають місцеве подразнюючу і антисептичну дію. Одночасно відбувається розкриття капілярів і пожвавлення кровообігу у всьому тілі.
Артерії % Серцевого м'яза живлять вінцеві, або коронарні, артерії, які з віком стають, як і капіляри, дуже уразливими. Тому їх необхідно омолоджувати і зміцнювати.
Причини втрати еластичності артерій % Головна біда артерій - це ожиріння, в результаті якого стінки артерій покриваються бляшки холестеринів, втрачають свою пружність, в стінках з'являються рубці і дефекти. Це процес атеросклерозу.
Способи очищення артерій % Для очищення і зміцнення стінок артерій рекомендується приймати настій квіток глоду, водний настій арніки гірської, спиртову настоянку березових бруньок, настій кукурудзяних рилець, атеросклеротичні збори, що складаються з кульбаби, м'яти, буркуну, споришу, звіробою і брусничного листа. % Особливу увагу слід приділити зниженню ваги і організації правильного режиму праці та відпочинку. Необхідно щодня заповнювати дефіцит фізичного навантаження. І неважливо, що це буде: плавання, ходьба, біг підтюпцем або прогулянки. Судинах необхідна тренування.
Вени % Якщо по артеріях кров тече від серця, то по венах - до нього. Венозна кров несе продукти обміну речовин організму, крім того, саме венозна кров піднімається від нижніх кінцівок вгору, до серця. Цей факт і визначає стан судин ніг, на які припадає значне навантаження з підйому крові вгору. При порушенні надходження крові до певних органів розвивається облітеруючий ендартеріїт, хвороба Рейну, варикозне розширення вен, тромбофлебіт.
Способи зміцнення еластичності венозних судин. Найбільших втрат судинах завдає нікотин і алкоголь. % Для зміцнення судин вкрай необхідний вітамін С. Найпростіший спосіб заповнення вітаміну С з одночасною чищенням судин є лікарський склад з лимонів, часнику і меду. % Також судини потребують вітаміні Р (рутин), який міститься в часнику, перці, цибулі, винограді, зеленому чаї, чорниці, голубиці та ін. % Народна медицина рекомендує прийом трав, які зміцнюють вени. Це плоди каштана, кора верби, сухоцвіт, ромашка, шавлія, череда, звіробій.
Люди, схильні до судинних захворювань, дуже метеозалежні. Звідси підвищення тиску, головні болі, збільшення ризику інфаркту та інсульту. Тому слід підготувати організм до літнього зною. Необхідно вживати більше зелені, овочів, фруктів, які знижують рівень холестерину в крові і на стінках судин.
Теги: система, масло, посудину, хвороба, стінка, зміцнення, капіляр, каппіляров
|
|
|
|
|