Лікувальні властивості чаги

�������� �������� ����
% Про лікувальні властивості чаги ходять найнеймовірніші чутки. Кажуть, ніби вона навіть здатна виліковувати рак чи не на будь-якій стадії і взагалі творити чудеса. Але чи так це? Жіночий журнал JustLady виявив безліч наукових і навколонаукових даних про дивовижний грибі. Давайте спробуємо з'ясувати, що ж являє собою чага - чарівне ліки від усіх хвороб або тривалу аферу.
% Статті за темою «Лікувальні властивості чаги» %
Лікувальні властивості чаги
% Лікувальні властивості ялівцю %
Лікувальні властивості чаги
% Лікувальні властивості селери %
Лікувальні властивості чаги
% Лікувальні властивості помідора %
Лікувальні властивості чаги
% Лікувальні властивості звіробою %

Взагалі-то, для афери странновато - дивний гриб відомий людям з незапам'ятних часів. Ще вікінги знали пролікувальні властивості чаги. А вже вони-то розбиралися в грибах! Воїни-Берсерк, наприклад, пригощалися перед битвою мухоморами і трощили ворогів направо і наліво, не відчуваючи ні болю, ні втоми - але, правда, недовго ... Чагу ж вікінги застосовували досить часто саме в лікувальних цілях. Лікували її порошком дрібні рани та опіки, відновлювали відваром сили. Тобто, використовували в точності як сучасна народна медицина.

І якби одні вікінги! Шамани Сибіру і знахарі Русі з давніх пір вважають чагу кращим лікувальним засобом чи не при будь-якій хворобі. Мало того - стверджують, що лікує вона енергетикою. Мовляв, кожен наріст на дереві з'єднаний з усіма деревами в лісі, і ліс передає хворому свою силу.

Лікувальні властивості чаги почитав грецький ботанік Діоскорид. Великий Авіценна призначав чагу не тільки при розладі шлунка, але і, подібно вікінгам, при лікуванні ран і опіків. Що вже говорити про тибетських цілителів! Вони ставили чарівний гриб відразу після женьшеню і китайського лимонника. Стало бути, застосування чаги має досить велику географію і потужні історичні корені. Навряд чи даремний гриб цінували протягом довгих тисяч років!

�������� ����

Але що ж таке чага? Це дійсно гриб - трутовик-паразит, який селиться на стовбурах дерев. У медицині використовується, в основному, чага, яка живе на березах. Велика, з голову дорослої людини, вагою до шести кілограм, вона влаштовується на дереві майже біля самого кореня. Поверхня у чаги темна, ледь не чорна, покрита неглибокими частими тріщинами і дуже тверда. А, зрубів гриб, ви дізнаєтеся, що всередині він куди більш м'який. Серцевиначаги лікувальними властивостями не володіє і в справа не йде. Її видаляють, гриб ділять на частини і сушать у тіні.

Для приготування ліків сушений гриб розмочують у чистій воді, потім натирають на тертці або прокручують через м'ясорубку. Але простіше, звичайно, модернізувати метод вікінгів, які чагу товкли. У будь читачки жіночого журналу JustLady знайдеться в господарстві кавомолка або комбайн. Лікувальні властивості чаги від такого звернення не зміняться, а сировину для настоянки або відвару виявиться в руках без зайвого клопоту.

Зауважимо, що назва «відвар» - досить умовне. Кип'ятити чагу не рекомендується. Просто заваріть подрібнений гриб з розрахунку один до п'яти і дайте настоятися пару годин. Відвар можна пити замість компоту, додавати в чай ​​і каву або змішувати з відварами ромашки, шипшини, листя чорної смородини. Виходять смачні і, суперечці немає, корисні вітамінні напої.Лікувальні властивості чаги в них проявляються чудово. Якщо пити відвар тричі на день перед їжею - він цілком замінить вітаміни, такі модні в наш час. А ще - поліпшить травлення, допоможе вилікувати запалення в роті і підніме тонус. Є й любителі наполягати чагу на горілці. За їхніми запевненнями настоянка відмінно діє як антидепресант. Але тут вже, як кажуть, кожному своє!

Жіночий журнал JustLady із задоволенням пропонує вам і рецепт для общеукрепляющей ванни. Змішайте в рівних частках відвари чаги, ромашки і череди, процідіть і вилийте у ванну. Досить літра - і ви добре виспіться, а весь наступний день у вас неодмінно буде гарний настрій.

Вражаюче, алелікувальні властивості чаги не заперечують і традиційна медицина. В аптеках можна знайти і подрібнений гриб, і готовий екстракт - препарат «Бефунгін». Його лікарі виписують хворим при гастритах і виразках шлунка. Екстракт і настій чаги полегшує і шкірну екзему, псоріаз, запалення слизової. Існує думка про корисність чаги при онкологічних захворюваннях. На жаль, у сучасних медиків немає фактичних відомостей про лікування раку за допомогою якого-небудь засоби, включаючи чагу. Правда, давно помічено, що відсоток раку набагато нижче в селищах, де чагу п'ють замість чаю. Та й одна з літописів Давньої Русі свідчить, ніби Володимир Мономах позбувся раку губи якраз настоєм чаги. Тільки хто тепер зуміє перевірити легенду?

% Лікувальні властивості чаги важко заперечувати, але наука не вірить на слово! Вчені прагнуть розкласти на атоми все, і чага НЕ ухилилася від цієї долі. Як виявилося, зола чаги містить ті ж мінерали, що й сучасні вітамінні комплекси. У свіжоприготованою чаге присутня значна кількість органічних кислот, баластних і пігментних речовин. Дослідним шляхом встановили: препарати чаги стимулюють нервову систему, підвищують активність, немов би вдихаючи в організм свіжі сили. А адже саме сили і необхідні, коли людина відновлюється після хвороби або просто втомився. Ось колилікувальні властивості чаги і справді на висоті!%

Жіночий журнал JustLady не наполягає на достовірності чудес, приписуваних чаге. Погодьтеся, вилікувати абсолютно будь-яку недугу не по силам ніякому засобу. Але, використовувати дивовижний гриб, зрозуміло, можна.Лікувальні властивості чаги очевидні і при профілактиці хвороб, і при стимуляції імунної системи, а вже тим більше в складі вітамінних напоїв. Принаймні, шкоди чага не принесе. І якщо всього лише поліпшить вам настрій і підніме загальний тонус - честь їй і хвала!

 Олена Афанасьєва
% Жіночий журнал JustLady

Теги: користь, властивість, застосування, бефунгин

Надлишок вітамінів в організмі

% Всім відомо, яку важливу роль відіграють вітаміни в забезпеченні нормальної життєдіяльності організму людини. У пресі і на сайтах в інтернеті можна знайти безліч таблиць, що показують які продукти багаті тим чи іншим вітаміном. Медичні статті лякають наслідками нестачі цих корисних речовин і пояснюють важливість прийому спеціальних комплексів. І ми, освічені і збагачені знаннями, починаємо приймати вітаміни без ліку, підкріплюючи їх дію корисними напоями та продуктами. І мало хто з нас замислюється про те, що може статися, якщо перенаситити організм цими надзвичайно корисними речовинами.
% Статті за темою «Надлишок вітамінів в організмі» %
Надлишок вітамінів в організмі
% Вітаміни групи В: як і кому приймати %
Надлишок вітамінів в організмі
% Вітаміни небезпечні для здоров'я? %
Надлишок вітамінів в організмі
% Недоліки і користь вітамінів %
Надлишок вітамінів в організмі
% Зміст вітамінів в продуктах %

У рубриці Модні тенденції: oggi колекція 2010

Сьогодні жіночий журнал JustLady розповість пронадлишку вітамінів в організмі і його наслідки.

Відомо, що всі вітаміни діляться на жиророзчинні і водорозчинні. До жиророзчинних належать вітаміни А, Д, К, Е і F. Всі інші речовини і кислоти складають групу водорозчинних вітамінів.

Жиророзчинні вітаміни мають здатність накопичуватися в печінці і жировій тканині тіла людини, тому найбільш часто зустрічається надлишок вітамінів саме цієї групи. Найважчі наслідки спостерігаються принадлишку в організмі вітамінів А та Д.

��������������

Надлишок вітамінів в організмі виділяють двох видів: гострий і хронічний.
% Гострий гіпервітаміноз (надлишок вітамінів в організмі) виникає при одноразовому отруєнні великою дозою вітаміну. Хронічна форма розвивається при регулярному і тривалому вживанні вітамінів в кількостях, що перевищують необхідну потребу. В окремих випадках гіпервітаміноз може виникати, якщо у вас є підвищена чутливість до даної речовини.

Симптоми надлишку вітамінів в організмі

Вітамін А
% Цей вітамін ми отримуємо з тваринних продуктів (ретинол), а також овочів і фруктів (каротину), причому третина споживання повинна припадати на ретинол і дві третини на каротин. Добова потреба в цьому вітаміні для дорослої людини складає близько 1 мг ретинолу або 6-ти мг каротину, якщо мова йде про вітамінних добавках.

Надлишок вітаміну А в організмі може розвинутися при частому вживанні в пишу печінки полярних тварин і птахів, а так само надмірному прийомі препаратів, що містять вітамін А.

При гострому гіпервітамінозі симптоми з'являються в перші години після прийому великої дози. Він характеризується нудотою, блювотою, головним болем і запамороченнями, іноді втратою свідомості і судомами. На другий день з'являється висип, яка поступово переходить у лущення.

Хронічнийнадлишок вітаміну в організмі може розвиватися від місяця до року і виражається в поступовому наростанні занепокоєння, надмірної дратівливості, безсонні. Також спостерігаються порушення функції сечовивідної системи і нирок, стоматит, випадання, ламкість і сухість волосся, носові кровотечі, набряки, тріщини на губах, підвищена пітливість.

При надлишку в організмі вітаміну А слід обмежити вживання продуктів з вмістом цієї речовини і додати в раціон вітамін С.

Вітамін Д

Добова потреба становить близько 25 мкг для дорослої людини.

Надлишок вітаміну в організмі частіше виникає при перевищенні доз спиртового розчину вітаміну Д. Симптоми гострого гіпервітамінозу проявляються в першу добу або через один-два тижні після прийому підвищеної дози препарату. Хронічний надлишок вітаміну в організмі дає про себе знати приблизно через 4-6 тижнів.

Симптомами надлишку вітаміну Д є втрата апетиту, слабкість, підвищення температури і тиску, розлад травлення і роботи шлунково-кишкового тракту, болі в м'язах, головні болі.

Вітамін К

Добова потреба для дорослої людини - 20 мг. Принадлишку вітаміну К в організмі розвивається схильність до тромбоутворення.

Вітаміни Е і F

Денна норма вітаміну Е - 15 мг, для вітаміну F норма поки не встановлена. Надлишок в організмі цих вітамінів не токсичний, шкоди для здоров'я при гіпервітамінозі не виявлено.

Як вже було сказано, накопичуються в основному жиророзчинні вітаміни, тому що водорозчинні виводяться з організму з рідиною, і, відповідно, частіше зустрічається їх недолік. Проте, можливі випадкинадлишку в організмі вітамінів і цієї групи.

Вітамін В1

Добова доза становить 1, 2-2, 6 мг для чоловіків і 1, 1 1, 9 мг для жінок.
% Симптоми надлишку вітаміну в організмі: порушення роботи печінки і нирок, жирова дистрофія печінки.

Вітамін В4

Добова потреба - 0, 5-1 мг.Надлишок вітаміну в організмі можна визначити за такими симптомами: зниження тиску, підвищення слиновиділення, активізація перистальтики кишечника, пригнічення діяльності серця.

Вітамін В6

Денна норма становить 1, 4-3 мг для чоловіків, 1, 3-2 мг для жінок.
% Симптоми гіпервітамінозу: алергічні реакції, порушення циркуляції крові в кінцівках.

Вітамін В9

Добова потреба - 0, 2 мг.
% При надлишку фолієвої кислоти в організмі спостерігається схильність до алергічних реакцій, розлад функції нирок, підвищена збудливість.

Вітамін В 12

Денна норма - 3 мг.
Симптоми надлишку вітаміну в організмі: Підвищена збудливість, підвищення згортання крові, алергії.

Вітамін С

Денна доза - 60-90 мг для чоловіків, 60-80 мг для жінок.
% При гіпервітамінозі відзначаються порушення функцій нирок, печінки, підшлункової залози, утворення каменів у нирках, розлад роботи шлунково-кишкового тракту, порушення обміну кальцію і засвоєння вітамінів групи В, розлад серцевої діяльності, порушення сну і функцій центральної нервової системи.

Вітаміни РР, В3

Добова потреба в нікотиновій кислоті становить 15-28 мг для чоловіків і 12-20 мг для жінок. При гіпервітамінозі виявляється жирова дистрофія печінки, порушення засвоєння вітаміну В1. Як лікування можна застосовувати фолієву кислоту і вітамін В12.

Всі інші водорозчинні вітаміни при надлишку не чинять токсичного впливу на організм.

Добова доза дана в розрахунку на дорослого здорової людини. При хворобах, особливих станах (вагітності, лактації), у дитячому і літньому віці дози прийому вітамінів і їх перелік обговорюється з лікарем.

Олександра Панютина
% Жіночий журнал JustLady

Теги: організм, кислота, алергія, спирт, картинка, вітамін, симптом, надлишок, гіпервітаміноз