Міома матки: симптоми та лікування

% SvetlanaG-ya, автор JustLady. % % %
����� �����: �������� � �������
% Міома нерідко зустрічається в гінекологічних відділеннях різних поліклінік, лікарень та медичних центрів. Це захворювання притаманне тільки представницям прекрасної статі. Досить часто при діагностиці захворювання жінки приходять в жах. Не варто лякатися завчасно, варто більше дізнатися про саму хворобу та її лікування.
% Статті за темою «Міома матки: симптоми та лікування» %
Міома матки: симптоми та лікування
% Міома матки: симптоми та лікування %
Міома матки: симптоми та лікування
% Як попередньо визначити міому в домашніх умовах %
Міома матки: симптоми та лікування
% Що таке міома %
Міома матки: симптоми та лікування
% Сучасні методи лікування міоми %

Міоми або фіброміоми матки є доброякісні пухлини. Складаються вони з елементів сполучної і м'язової тканини. Захворювання зустрічається у 15-17% жінок старше 30 років. Виникає фіброміома матки, як правило, в період статевого дозрівання. При цьому знижується дітородна функція організму.

Симптоми міоми матки залежать від того, де знаходиться і куди росте пухлина. Так, пухлини, які ростуть в сторону черевної порожнини, невеликих розмірів. Часто вони не позначаються на менструальної функції і не викликають ніяких розладів. Трапляється й так, що при значній величині фіброміоми симптоми захворювання відсутні, а іноді вони проявляються досить рано. Запам'ятайте, що кожній дівчині і жінці, є у неї міома чи ні, варто знати основні прояви цього захворювання.

Симптоми міоми (фіброміоми):
% - Маткові кровотечі між менструаціями;
% - Надмірно рясні і тривалі місячні, на тлі яких можливий розвиток анемії (як наслідок розтягування і збільшення порожнини матки);
% - Болі (можуть бути пов'язані з менструацією, а можуть існувати незалежно від неї і носити постійний характер), що локалізуються внизу живота та попереку;
% - Безпліддя і часті викидні;
% - Прискорене сечовипускання або запори (ознаки здавлення сусідніх органів).

Фіброміома матки росте дуже повільно. Швидке збільшення пухлини іноді може бути ознакою злоякісного захворювання - саркоми. Тому при перших симптомах звертайтеся до лікаря-гінеколога, щоб виключити рак і призначити адекватне лікування.

У лікуванні міоми варто виділити два підходи: зменшення розмірів вузликів пухлини і подальша профілактика; видалення міоматозних вузлів різними способами. Які ж методи лікування фіброміоми матки існують на сьогоднішній день?

Антігормональние терапія. Міома матки перестає рости або зовсім зменшується в розмірах в період менопаузи. Тому для її лікування використовують спеціальні препарати, які створюють в організмі штучний клімакс. Він звернемо. Створюють його на термін від 3 місяців до півроку. Є ще один варіант антігормонального лікування. Полягає він у призначенні препарату, що пригнічує прогестерон.

Високочастотний сфокусований ультразвук (ФУЗ-аблация). Тут під контролем магнітно-резонансної томографії (МРТ) на вузол націлюють ультразвук. У центрі вузлика тканини розігріваються до дуже високої температури і частина їх гине.

Емболізація маткових артерій. Сенс цього методу полягає у виборчій закупорці артеріальних судин, які постачають кров'ю міоми матки.

Консервативна міомектомія. Операція, яка спрямована на видалення вузлів міоми із збереженням самого органу. У більшості випадків вона показана тим жінкам, які планують вагітність, а наявність вузлів потенційно заважає виношування. Існує три види операцій:
% - Лапаротомічних (порожнинна, все виконується руками хірурга);
% - Лапароскопічна (ендоскопічна, відбувається під контролем відеокамери, яку вводять в черевну порожнину; виконується інструментами);
% - Гістерорезоктоскопіческая (видалення підслизових пухлин, що ростуть в порожнину матки).

Гістеректомія (видалення матки). Це найпоширеніший в Росії метод лікування. Але його слід використовувати тільки в крайньому випадку, коли тіло матки фактично являє собою один міоматозний вузол.

Теги: матка, міома, лікування, фіброміома, симптом

Як лікувати молочницю під час вагітності

% Марина Столярова, автор JustLady. % % %
��� ������ ��������� �� ����� ������������
% Як і будь-яке інше захворювання, що розвивається в період вагітності, молочниця становить небезпеку як для майбутньої мами, так і для ще не народженого малюка. Тому, незважаючи на те, що багато хто помилково вважає молочницю закономірним і вельми нешкідливим супутником вагітності, лікувати її потрібно обов'язково.
% Статті за темою «Як лікувати молочницю під час вагітності» %
Як лікувати молочницю під час вагітності
% Як лікувати молочницю %
Як лікувати молочницю під час вагітності
% Лікування молочниці народними засобами, народні рецепти від молочниці %
Як лікувати молочницю під час вагітності
% Як лікувати кандидоз %
Як лікувати молочницю під час вагітності
% Лікування жіночої молочниці: актуальні питання %
% Найчастіше виникнення молочниці при вагітності відбувається через підвищення рівня жіночих гормонів, що сприяє створенню найбільш сприятливих для цієї недуги умов. Однак причинами її появи можуть стати й інші фактори, такі як ослаблення імунітету, авітаміноз, захворювання шлунково-кишкового тракту або сечостатевої системи, прийом деяких лікарських препаратів.%

Ознаки молочниці при вагітності

Молочниця не тільки негативно впливає на перебіг вагітності, але і доставляє майбутній мамі безліч неприємних відчуттів, таких як:

• набрякання зовнішніх статевих органів;
% • нестерпний свербіж в області зовнішніх статевих органів, що посилюється після водних процедур і в нічний час;
% • виникнення рясних сирнистий виділень з піхви, що мають неприємний кислий запах.

Лікування молочниці при вагітності

Всім відомо, що прийом більшості лікарських препаратів в період виношування дитини строго протипоказаний. Так як же тоді лікувати молочницю під час вагітності? Насправді існує кілька абсолютно безпечних способів позбавлення від цієї недуги.

У зв'язку з тим, що молочниця входить в список захворювань, що передаються статевим шляхом, курс лікування має проходити не тільки вагітна жінка, а й батько майбутньої дитини.

Перший - підмивання зовнішніх статевих органів содовим розчином, відваром з кори дуба, календули, ромашки. Цей спосіб вельми результативним, і неприємні відчуття, пов'язані з молочницею, зникають вже після першої процедури. Тільки от ефект від підмивання дуже не тривалий.

Другий спосіб - це прийом лікарських препаратів всередину. Найбільш безпечними лікарськими засобами для лікування молочниці у вагітної жінки є «Ністатин» і «Пімафуцин» - нетоксичні протигрибкові препарати, що володіють достатньою ефективністю.

Прийом таких системних препаратів, що використовуються для лікування молочниці, як «Леворин», «Флюконазол», «Дифлюкан» і «Нізорал», вагітним жінкам протипоказаний.

Третій спосіб - використання вагінальних свічок, таблеток і кремів, є найкращим при вагітності. Найбезпечнішими вважаються свічки «Ністатин», а також свічки і крем «Пімафуцин».

Абсолютно всі препарати для лікування молочниці під час вагітності має призначати фахівець, виходячи з індивідуальних особливостей майбутньої мами. Самолікування може не тільки погіршити стан жінки, але й негативно вплинути на розвиток ще не народженого малюка.

Теги: молочниця, вагітна, вагітність, лікування, час, пря