Підвищена чутливість зубів, її причини і лікування

���������� ���������������� �����, �� ������� � �������
% Підвищена чутливість зубів (гіперестезія) - може доставити багато неприємностей. Здається, наші зуби починають реагувати на будь-які подразники: гаряче, холодне, солодке, гостре. Медична статистика останніх років показала, що звернення за стоматологічною допомогою з приводу підвищеної чутливості зубів виросло в кілька разів - це говорить про зростання некаріозних захворювань. Що є причиною гіперестезії, і які кошти можуть їй запобігти, розповість жіночий журнал JustLady.
% Статті за темою «Підвищена чутливість зубів, її причини і лікування» %
Підвищена чутливість зубів, її причини і лікування
% Як зняти чутливість зубів %
Підвищена чутливість зубів, її причини і лікування
% Правила гігієни порожнини рота %
Підвищена чутливість зубів, її причини і лікування
% Читай по зубах: пародонтоз %
Підвищена чутливість зубів, її причини і лікування
% Як вибирати зубну пасту %

Підвищеначутливість зубів до температурних, механічних і хімічних подразників супроводжує багато захворювань: карієс, пародонтоз, ерозію і гіпоплазію емалі. Однак, виникнення неприємних, а, часом, і сильно хворобливих симптомів можливо і без видимих ​​порушень структури емалі та дентину.

Лікарі-стоматологи розрізняють три види ураження при гіперестезії: коли реакція проявляється тільки при температурному впливі (чутливість зубів на холодне-гаряче); коли до реакції на температурний подразник додаються больові реакції на хімічний вплив (гостре, кисле та ін.); і третя стадія визначається виникненням болю на будь-який подразник.

Підвищеначутливість зубів не тільки заподіює страждання, вона сильно заважає лікуванню хворого, оскільки утрудняє всі стоматологічні маніпуляції. Больові відчуття можуть мати різний характер: від ниючий до різкого болю і виявлятися як в області цілої групи зубів, так і в районі окремого зуба. У більшості випадків зустрічається гіперестезія системна (генералізована), що виникає у зв'язку з функціональними збоями в роботі організму. Її причинами можуть стати різні перенесені захворювання, нестача в організмі необхідних мінеральних речовин (порушення фосфорно-кальцієвого обміну) і, навіть, нервовий стрес. Несистемна (обмежена) гіперестезія зачіпає окремий зуб і обумовлюється дефектами емалі та дентину.

Підвищена чутливість зубів: причини

Механізм виникнення гіперестезії простий: в силу різноманітних причин зубна емаль стоншується, відкриваючи маленькі канальці, розташовані в дентин шарі. Ці канальці ведуть безпосередньо до пульпи і зубного нерву, і, якщо вони оголені, будь-який зовнішній подразник викликає дискомфортні відчуття і біль. До пошкодження зубної емалі можуть призвести різні причини.

• Неправильне харчування не забезпечує організм речовинами і мінералами, необхідними для підтримки нормального стану емалі, а надмірне вживання цукерок, солодкої газованої води і кислих продуктів призводять до порушення PH-балансу і хімічного руйнування захисного шару.
% • Жорстка зубна щітка і зубні пасти з абразивними елементами механічно ушкоджують емаль, провокують атрофію тканин ясен, в результаті якої може оголитися шийка зуба.
% • Недотримання правил гігієни при догляді за порожниною рота і несвоєчасне звернення до стоматолога, при виникненні проблем із зубами - ще одна причина хворобливої ​​чутливості. Сюди ж можна віднести звичку стискати зуби, гризти нігті і т.д., які призводять до утворення тріщин і порушення цілісності емалі.
% • Чутливість зубів на холодне-гаряче може бути результатом запалення зубного нерва або пульпи. Виникнути воно може після лікування зуба у стоматолога або після прийому холодної їжі. Якщо біль не походить протягом декількох днів, ясна опухла, з'явився набряк - це ознака абсцесу (серйозного запального процесу) і вам необхідно терміново звернутися до лікаря.

Чутливість зубів: лікування

Лікування призначається після визначення причини підвищеноїчутливості зубів. Спочатку стоматолог проведе загальний огляд порожнини рота, виявить і усуне пошкодження зубів: дефекти емалі, карієс, пульпіт, зубний камінь. Після цього завдасть на зуби ремінералізующая препарати або спеціальний лак, що закриває мікропори в зубної емалі. Завдяки високому вмісту фтору, вони підвищать поріг чутливості нервових волокон і наситять тканини фосфором, кальцієм і магнієм. Для кращого проникнення лікувальних препаратів в зубні тканини використовується іонофорез - фізіотерапевтичний метод введення лікарських розчинів за допомогою слабких розрядів гальванічного струму. Після цього пацієнт може продовжувати лікування самостійно, за допомогою спеціальних насадок-кап з десенсибилизирующими (знижувальними чутливість) речовинами.

Не дайте зубах "розчулитися"

Підвищену чутливість зубів, про причини яку ми розповіли вище, можна запобігти, дотримуючись ряд простих правил:

- Зверніть увагу на раціон свого харчування, уникайте кислих і цукровмісних продуктів і напоїв, приділіть більше уваги продуктам, до складу яких входить вітамін А (печінка, яйця, морква), кальцій і фосфор (молоко, сир, морська риба). Намагайтеся після кожного прийому їжі прополоскати рот.

- Придбайте зубну щітку з м'якою щетиною, чистіть зуби без сильного натискання і різких рухів. Не зловживайте пастами з відбілюючим ефектом - абразивні речовини сприяють стиранню зубної емалі. Користуйтеся спеціальними лікувальними пастами, що містять сполуки калію та фтору, вони зменшують чутливість дентинного шару.

- Обережніше ставитеся до відбілюючим процедурам, самий щадний метод припідвищеної чутливості зубів - Ультразвукове або лазерне відбілювання. І не забувайте про профілактичному огляді ротової порожнини - кабінет стоматолога необхідно відвідувати раз на півроку.

 Світлана Крутова
% Жіночий журнал JustLady

Теги: чутливість, лікування, гіперестезія

Тривала гикавка

��������������� �����
% Самий тривалий напад гикавки тривав 68 років. Американець Чарлі Осборн 1884 народження почав гикати у віці 38 років і гикав аж до самої смерті (1990 рік). А вам доводилося гикати? Впевнені, що ви відповіли позитивно, адже гикають все, хоча і не знають, що з себе представляє гикавка насправді. Гикавка - це супроводжуються сильним вдихом мимовільні скорочення м'язів гортані і діафрагми - м'язи, призначеної для розширення легенів. В результаті скорочення м'язів дихальної системи голосові зв'язки змикаються і виникає знайомий усім звук гикавки. А ось чому людина несподівано для себе починає гикати і не може зупинитися і що з цим робити, ви і дізнаєтеся з цієї статті жіночого журналу JustLady.
% Статті за темою «Тривала гикавка» %
Тривала гикавка
% Про що тобі сигналить організм %
Тривала гикавка
Тривала гикавка
Тривала гикавка
% Чоловічий клімакс %

Причин виникнення гикавки може бути декілька. Як правило, ви ікаете через те, що нерви мозку, що відповідають за роботу діафрагми і гортані, зайво роздратовані або ж з'явилося подразнення самих нервів гортані і діафрагми. Іншою причиною виникнення гикавки може стати роздратування відповідають за процес дихання міжреберних м'язів. З цієї причини виникає так звана «банальна гикавка». Вона зазвичай виникає раптово і так само стрімко пропадає, доставивши пару неприємних хвилин. І якщо для нас - обивателів, вся гикавка однакова, фахівці розрізняють кілька різних видів банальної гикавки: центральна, токсична, периферична і відбита гикавка. Є і ще один вид гикавки -тривала гикавка. Гикавка, яку людина ніяк не може контролювати або вилікувати самостійно.

Периферична гикавка, як правило, пов'язана з неправильною роботою діафрагмального нерва (при невриті, пухлини, запаленні або стисненні діафрагмального нерва). Причиною для виникнення периферичної гикавки може так само стати роздратування блукаючого нерва, але тільки за наявності захворювань жовчного міхура і шлункових захворювань.
% Токсична гикавка, головним чином пов'язана з надходженням в організм шкідливих речовин. Токсичної гикавці схильні люди хворі уремией, адже часткова відмова роботи нирок призводить до забруднення крові, а також хворі на цукровий діабет. У діабетиків в крові накопичується занадто багато отруйних продуктів обміну, які і дратують нерви. Токсична гикавка так само виникає у людей після наркозу, а так само у людей схильних до сильної інтоксикації. Яскравий приклад - ботулізм, важке токсичне захворювання, як правило, виникає в результаті харчового отруєння. При отруєнні люди можуть нестримно гикати.

Центральна гикавка - найпоширеніша. Саме вона дошкуляє людей в більшості випадків. Центральна гикавка пов'язана з ураженням головного або спинного мозку. Це можуть бути інсульти, менінгіти, злоякісні пухлини та енцефаліти. Гикавка, викликана в результаті дратівливою слабкості або неврозах, так само є центральною. Ще існує відбита гикавка, яка виникає при захворюваннях матки, лямбліозі, гельмінтозах та інших захворюваннях органів розташованих далеко від зони діафрагмального нерва.

Але з усіх цих видів гикавка, на думку жіночого журналу JustLady, найвідоміша -неукротімая або так звана «доброякісна» гикавка, яка може виникнути у будь-кого, навіть здорової людини. Найчастіше жертвамитривалої гикавки стають чоловіки. «Доброякісна» гикавка, як правило, виникає в результаті пошкодження нервової системи або органів грудної клітини. Перерозтягнення шлунка і надмірне вживання алкоголю, загальна інтоксикація організму, споживання сухої і жорсткої їжі, а так само патологія печінки і нирок (порушення видільних функцій) можуть так само стати причиною виникненнятривалої гикавки.

Гикавка - хоч і не хвороба, але явище досить неприємне, як для самого ікающего, так і для оточуючих. Настає вона раптово, дошкуляє оточуючих і змушує некомфортно почувати самого потерпілого. Вилікувати гикавку можна різними способами. Метод лікування залежить від виду гикавки і викликала її причини, хоча часом гикавка може виникнути без причини.

Від звичайнісінької «банальної» гикавки можна легко позбутися, затримавши подих, підвищивши тим самим рівень вуглекислого газу в крові. Це, мабуть, найлегший спосіб позбутися від гикавки, який знають усі. Щоб припинити гикати, можна так само спровокувати чхання або блювотний рефлекс, щоб «збити» налаштування організму і змусити нервову систему перенаправити свою увагу на інші проблеми. Народна медицина радить з'їсти кисле або гірке, наприклад, шматок лимона, або випити дрібними ковтками велику склянку води. Цей спосіб досить дієвий, адже водою ви змиваєте з глотки залишки їжі, яка й могла викликати гикавку. Цікавий спосіб, коли для припинення гикавки потрібно відкрити ширше рот і висунути язик, утримуючи його руками. Але якщо жоден із способів не допоміг і гикавка триває більше години - йдіть до лікаря. Також треба відвідати фахівця, якщо гикавка приходить разом з болем у грудях або печією.

Лікарі знають, щотривала гикавка вимагає більш серйозного підходу при лікуванні. Тут не обійтися без «важкої артилерії» - антидепресантів, нейролептиків, протисудомних засобів та інших психотропних препаратів. В особливо важких випадках для лікування «доброякісної» тривалої гикавки використовують інгаляцію спеціальних дихальних сумішей, зондування шлунка і стравоходу, а так само новокаїнові блокади нервів діафрагми і в особливих випадках можуть навіть вдатися до хірургічного втручання.

 Тетяна Осипова
% Жіночий журнал JustLady

Теги: гикавка, алкоголь, вживання, отруєння, виникнення