Пантоміма для дітей
% Юлія Соболєва, автор JustLady.
%
%
%
% Напевно багатьом знайоме значення слова «пантоміма». Для тих же, хто сумнівається в правильності своїх уявлень, нагадаємо, що суть пантоміми полягає в тому, щоб за допомогою тіла і невербальних сигналів виразити емоції. Пантоміма знаходить застосування не тільки на сцені, але і в житті, а для дітей це особливо корисно, тому що сприяє розвитку творчої уяви, навчає вмінню використовувати уявний об'єкт в реальному житті, а також допомагає розвивати навички управління жестами, рухом і мімікою, коректно висловлювати свої емоції та почуття.
% Статті за темою «Пантоміма для дітей»
%
% Тряхнем старовиною! Як організувати свято для дідуся
%
% Біографія зірки: Роман Карцев
%
Граючи в пантоміму, дитина осягає ази такого непростого мистецтва, як спілкування, а, значить, отримує необхідну основу для того, щоб багато чого домогтися в житті. Адже не секрет, що вміння спілкуватися і розуміти співрозмовника в чому визначає успіх будь-якого починання. А в дитячому віці це вміння допомагає знайти друзів і не залишитися на самоті, розширити кругозір.
Гра в пантоміму гарна ще й тим, що не вимагає спеціального обладнання і підготовки, грати в неї можна незалежно від віку. Наведемо декілька простих прикладів.
Вже у віці чотирьох років дитина може показати тільки плечима, що він гордий, тільки спиною - старість, носом - приємний запах квітки і неприємний диму і так далі. Для п'яти-шести річної дитини завдання можна ускладнити. Наприклад, без слів уявити казку «Ріпка» або «Курочка ряба».
Дуже подобається дітям зображати, що відчуває людина в певних ситуаціях: коли холодно, коли йде дощ, коли він проходить по вузькому мосту через річку і так далі.
Старші діти із задоволенням грають в пантоміму за такими правилами. Уявіть собі, що ви перебуваєте в ситуації, коли можете тільки бачити один одного, але не чути. Наприклад, на планеті, де звук не передається, спробуйте поставити запитання і отримати на нього відповідь за допомогою пантоміми. Звичайно, питання в цьому випадку повинні бути самими конкретними.
Показувати можна тварин, людей, предмети, характери і відчуття. Можна розігрувати цілі постановки, а можна придумати гру з певними правилами для команд з декількох гравців. Можливості пантоміми практично безмежні, незважаючи на уявну простоту. Пантоміма дозволяє не тільки виявити рухову активність, але і вжитися в уявний образ, сприяє створенню позитивних емоцій, а також розвиває в дітях пластику. Розгадуючи пантоміму, дитина пропонує різні варіанти рішення і вчитися вибирати з них те, яке найбільше підходить по тим чи іншим ознакам, таким чином, він вчитися вибирати оптимальне рішення з безлічі можливих.
Теги: дитина, гра, дитя, пантомім
Вчимося шити з нуля
% Xyrma1, автор JustLady.
%
%
%
% Шиття поступово повертається в моду, тому прийшов час навчитися цьому ремеслу. Не варто відразу братися за виготовлення великих виробів - це вимагає багато часу і незвичайного терпіння. Краще почніть з одягу для ляльок або домашніх тварин, а потім переходите на шиття нарядів для себе.
% Статті за темою «Вчимося шити з нуля»
%
% Як швидко навчитися шити
%
% Весільна сукня на замовлення
%
% Весільна сукня: купити або шити на замовлення
%
Раніше люди не ходили по магазинах за одягом, а шили її самостійно. Довгий час подібне захоплення вважалося справою дивних людей, але зараз ставлення до шиття стало абсолютно іншим. Все більша кількість людей прагне роздобути саморобні речі, які будуть відрізнятися і оригінальністю, і стилем.
Вартість подібних речей висока, тому прийшов час навчитися шити самостійно. Звичайно, навчитися шити «з нуля» - це складне завдання, але цілком посильне. Правда, перші роботи будуть не зовсім вдалими - лякатися цього не варто.
Спочатку варто освоїти мистецтво викрійки, що саме по собі не так легко. Щоб викрійки виходили, людина повинна володіти елементарними навичками креслення. Якщо з кресленням туго, доведеться вивчати додаткову літературу.
Після вивчення теорії, приходить час практичних занять. На цьому етапі потрібно навчитися правильному сметиванія тканини, тому що від цього буде залежати кінцевий зовнішній вигляд вашого виробу. Якщо ви Приметайте криво або не по швах, вийде щось неймовірно страшне.
Коли викрійки і зметування тканини залишилися позаду, можна переходити до зшивання частин вашого вироби намертво, тобто, за допомогою швейної машинки. Тут потрібно пам'ятати, що зшивати готової виріб потрібно з виворітного боку, щоб шви не вийшли зверху. Також постарайтеся не помилитися у виборі ниток, так як не хотілося б, щоб нитки виділялися яскравою плямою на вашому творі мистецтва.
Звичайно, відразу ж майстром по шиттю ви не станете, тому краще починати з маленьких предметів. Так, можна допомогти доньці чи молодшій сестрі з шиттям одягу для ляльок або придумати оригінальний наряд для свого вихованця, а потім вже переходити на більш масштабні задуми. Головне під час шиття - це постійна пильність і велика жага творчості.
Теги: лялька, нуль, шиття, наряд
Як пришивати ґудзики
% Muza, автор JustLady.
%
%
%
% Ґудзики можуть служити як застібки якого декору на одязі. Акуратно пришиті гудзики не привертають до себе уваги, виглядають гармонійно з тканиною. Тому важливо правильно пришивати їх, дотримуючись одну техніку роботи.
% Статті за темою «Як пришивати ґудзики»
%
% Як пришити ґудзик на джинси
%
% Як освіжити білу блузку
%
% Як пристебнути пояс для панчіх
%
Є три основних види гудзиків: на ніжці, з двома і з чотирма отворами. Відповідно техніка пришивання для кожного виду своя.
Візьміть гостру голку, її товщина повинна легко проходити в отвори гудзики. Зверніть увагу на вушко голки, так як воно буває кілька розширено, що ускладнює його проходження крізь щільні тканини і отвори в ґудзиках.
Нитки беріть під колір тканини (або контрастні для декору). Нитка повинна бути міцною, що не гнилий. Протягніть її у вушко голки і простягніть так, щоб складена вдвічі вона була від 25 до 40 см. Занадто довга нитка буде плутатися, а коротка не дозволить зав'язати вузлик в кінці роботи.
Зауважте вузлик на кінці нитки. Для цього затисніть його великим і вказівним пальцями правої руки, один раз оберніть навколо вказівного пальця. Притисніть великим пальцем місце з'єднання і, просунувши його від подушечки до нігтя, перейдіть нитку. Потім затягніть щільно вузлик, а зайвий хвостик ображати.
Намітьте місце, куди потрібно пришити ґудзик. Вона повинна знаходитися по центру петлі на протилежній планці вироби. З виворітного боку проколіть тканину і виведіть голку з лицьового боку через отвір гудзики. Притисніть ґудзик до тканини, відрегулювати потрібне положення, просмикніть голку через другий отвір у зворотному напрямку.
На виворітній стороні при першому стьобанню продерніте голку між нитками біля вузлика, це допоможе закріпити нитку і попередить її прослизання крізь тканину разом з вузликом. Це актуально для рідких, тонких і струмуючих тканин.
Проколи робимо в одні і ті ж місця поки не зробимо 5-7 кругових стібків. Потім виведену на виворітну сторону нитка, зав'язуємо вузликом. Проколіть голкою тканину під стібками, так щоб вона увійшла з одного боку і через 2-3 мм вийшла з іншого боку від них все також на вивороті. Протолкніте половину голки, оберніть навколо неї 2-3 рази нитку, притисніть до тканини вказівним пальцем і після цього витягніть голку повністю. Затягніть щільно вузлик біля основи тканини і обріжте нитку.
Розташовуйте всі гудзики однаково, щоб отвори на них були в одному положенні: справа наліво, знизу вгору і т.п. Гудзички з 4 отворами пришиваються хрест-навхрест, квадратом, двома непов'язаними з лицьового боку стібками, комбіновано.
Для товстих тканин не затягуйте нитку, нехай гудзики буде злегка відходити від неї, це запобіжить поломці гудзики, її відривання або пошкодження виробу. Пришивати гудзик на ніжці теж слід не дуже щільно.
Для теплих, зимових та в'язаних виробів, а також для костюмів гудзик бажано пришивати подвійну. Основна декоративна буде на лицьовій стороні, а на вивороті допоміжна плоска прозора. Це дозволяє зміцнити шов і захистити тканину від витягування і розривів.
Теги: ґудзик, дірка, ніжка
|