Підступна суперниця Коко Шанель: Ельза Скіапареллі

% Оксана Климова, автор JustLady. % % %
�������� ��������� ���� ������: ����� �����������
% Ім'я Ельзи Скіапареллі згадується досить рідко, хоча вона була однією з найяскравіших постатей в світі моди свого часу. Вона не збиралася ставати модельєром, проте справила величезний вплив на сучасну моду. Ельза Скіапареллі - блискуча суперниця Коко Шанель, яка підкорила світ своїм неординарним поглядом на речі.
% Статті за темою «Підступна суперниця Коко Шанель: Ельза Скіапареллі» %
Підступна суперниця Коко Шанель: Ельза Скіапареллі
% Коко Шанель: легендарна законодавиця стилю %
Підступна суперниця Коко Шанель: Ельза Скіапареллі
% Мадемуазель Коко Шанель %
Підступна суперниця Коко Шанель: Ельза Скіапареллі
% 5 модних уроків від Коко Шанель %
Підступна суперниця Коко Шанель: Ельза Скіапареллі
% Історія великої Коко Шанель %
% Знаменита італійка походила з старовинного роду, що славився своєю ексцентричністю і освіченістю. Ельза з дитинства боролася за любов батьків, які належали до негарної дочки досить прохолодно. Вона вивчала мови, історію та культуру Італії та східне мистецтво. Після виключення з закритого пансіонату за випуск віршів відверто еротичного змісту Ельза продовжила навчання в Римі, де займалася мистецтвом, живописом і скульптурою.%

Разом з чоловіком - відомим автором лекцій з теософії - Ельза опинилася в США. Незабаром чоловік втік, залишивши колишню дружину з дитиною в повній самоті. У світ моди Ельза потрапила абсолютно випадково: колишня дружина відомого абстракціоніста Франсіса Пикабиа Габріель шукала для свого модного магазину службовку, відмінно розбирається в моді та мистецтві. Ельза підійшла на цю роль ідеально.

Працюючи в магазині, Ельза познайомилася з яскравими представниками нью-йоркського бомонду: кращі художники і фотографи того часу числилися в її друзях. У 1920 році Скіапареллі повернулася в Париж, де тривалий час працювала в антикварному магазині. Вважається, що саме там зародилися багато ідей Ельзи, які згодом принесли світову популярність її Дому моди.

У Франції Ельза Скіапареллі позакомілась з найвідомішими представниками творчої богеми: Трістан Тцара, Франсіс Пікабіа, Жан Кокто, Пабло Пікассо, Сальвадор Далі - всі вони вплинули на її кар'єру.

Перший успіх прийшов до Ельзи разом зі светром з незвичайним малюнком: білий вив'язати бант на чорному тлі. Хто б міг подумати, що цей бантик стане для Скіапареллі перепусткою у світ моди. Довгі роки светр з бантом буде найбільш продаваною моделлю Ельзи Скіапареллі.

Потім були светри з африканськими узорами, кубічними мотивами, з матроськими татуюваннями. Висока мода в ті роки була доступна тільки еліті, Ельза ж перша вирішила продавати модну, але доступну та зручний одяг. У 1929 році вона створила знаменитий купальний костюм з двох частин немислимого на ті часи тілесного кольору. Натовпи жінок облягали її магазин - це був фурор.

Велика депресія пройшла повз Скіапареллі - її проста і доступна одяг приваблювала клієнтів збанкрутілих модних Будинків. Девіз Ельзи - універсальність, практичність, зручність. Ельза сміливо впроваджувала нові ідеї, наприклад, спідниця-шорти - справа її рук. Вона пропонувала дамам жіночні форми, на противагу мужоподібним моделям Коко Шанель.

Шанель і Скіапареллі - їх завжди протиставляли один одному. Велика Мадемуазель недбало відгукувалася про Ельзі, як про невідому італійської художниці, яка просто шиє одяг. Це були дві протилежності: Шанель пропонувала строгий силует, Скіапареллі грала з матеріалом і кольором, використовуючи зелені візерунки, мішковину, хутро мавп і солому.

Шанель не переносять вульгарщину, а Ельза розміщувала на свої сукні карикатурний образ Коко. Шанель уособлювала собою класику, Скіапареллі - сюрреалізм, прагнучи підкреслити індивідуальність і буйство духу, проте вони благотворно впливали один на одного і на світову моду в цілому. Підступна суперниця Шанель створювала свої моделі немов в піку Коко, кидаючи їй виклик і викликаючи на модну дуель.

Примирило їх час - прийшли нові кумири, нові художники моди. Крістіан Діор підкорив весь світ своїм New Look, і обом дамам довелося піти у відставку. Шанель і Скіапареллі зробили революцію в моді, залишивши яскравий слід в історії та пам'яті людей.

Теги: біографія, суперниця, коко, Ельза, Скіапареллі

Творча особистість: Борис Вишняков про своє дивному шлюбі

% Geo, автор JustLady. % % %
���������� ��������: ����� �������� � ����� �������� �����
% Борис Вишняков не раз давав інтерв'ю про свої відносини з Марією Шукшиній. Кожен раз, коли він згадує історію кохання з актрисою, намагається знайти причини розриву. З'ясування стосунків, пошук засобів до існування і багато іншого не зломило бізнесмена, а додало сили, щоб продовжувати рухатися до своєї мети.
% Статті за темою «Творча особистість: Борис Вишняков про своє дивному шлюбі» %
Творча особистість: Борис Вишняков про своє дивному шлюбі
Творча особистість: Борис Вишняков про своє дивному шлюбі
% Світ моди: Саша Пивоварова %
Творча особистість: Борис Вишняков про своє дивному шлюбі
% Творча особистість - невірна дружина? %
Творча особистість: Борис Вишняков про своє дивному шлюбі
% Як все заплутано %
% Борис Вишняков згадує зустріч з Марією Шукшиній так: «4 серпня 2004 - день нашого знайомства - я пам'ятаю як вчора. Йшов дощ, і в мене промайнула думка, що це до удачі. Маша приїхала за компанію з Лідією Федосєєвої-Шукшиної, щоб подивитися заміський ділянку, яка їм виділили в порядку пільгової черги від уряду Москви. А наша фірма займалася розподілом землі. І я збирався допомогти їм вибрати відповідну площу ».%

Бізнесмен стверджує, що Марію завоювати було непросто. Одного разу він зателефонував актрисі зі словами «Запрошую вас до ресторану. Заодно обговоримо наші справи », і вона погодилася. З того дня спільні вечері стали традицією.

За словами Бориса, Марія вперше приїхала до нього в гості, через пару тижнів з моменту їх першої зустрічі. Шукшина вела себе стримано, а Вишняков пояснював це так: «Маша просто боїться розкритися. Гіркий досвід невдалих шлюбів змушує бути обережною ». Бізнесмен запропонував їй з'їздити відпочити в Німеччину, і вона погодилася.

Пізніше відбулася поїздка до Праги, куди Маша взяла з собою Макара, старшого сина. Описуючи той відпочинок, Вишняков каже: «Маша зробила мене тоді громовідводом, на який скидала негативну енергію». За його розповідями, саме тоді між ними зародилося нерозуміння і відчуженість.

Марія поставилася до рішення Бориса про розставання буденно, без емоцій. Вона тільки сказала: «Я, здається, вагітна». Вишняков описує свою реакцію: «Я готовий був кинутися до неї, обійняти, поцілувати @. @ Але стояв на місці. Бо знав, Маша таких поривів не любить ».

Дітей народилося двоє - Фома і Фока. Борис залишив бізнес і став доглядати за малюками. Про той час Вишняков згадує з сумом: «Я перетворився на гувернантку, посудомийку і содержанца». Хотілося розуміння і допомоги, але Марія не вважала за потрібне вникати в побутові проблеми. У підсумку Борис зібрав речі і поїхав з дому в Білорусію, де пробув місяць.

Повернувшись до Москви, першою справою подзвонив Марії: «Це я. Їхав у глухомань, щоб прийти в себе. Ти пробач мене. Я сумую за малюкам і люблю тебе ». І почув у відповідь: «Приходь». Новий рік вони зустріли разом, а через пару місяців знову розійшлися. Сварок і скандалів не було, просто вони зрозуміли, що так буде краще в першу чергу дітям. Марія найняла їм няню, а Вишняков приходив відвідувати малюків по вихідних.

Пізніше Марія сама зателефонувала Борису і попросила прийти до Хоми і Фоке. Їх треба було водити в секції, гуртки, а Шукшина у зв'язку з напруженим графіком роботи з цим не справлялася. Вишняков знову із задоволенням узяв функцію по догляду за дітьми на себе.
% Борис впевнений, що розбіжності між ним і Марією поновилися в той момент, коли він зголосився очолити будівництво спільного будинку за містом. Гроші на будматеріали виділяла Шукшина і віддавала їх виконробу, а той іноді дозволяв Вишнякова зайняти частину цих коштів до певного терміну. Поверни він ці 600 тисяч рублів вчасно, вважає Борис, Маша б не звинуватила його в крадіжці. Він пам'ятає її мова дослівно: «Ти злодій! Вкрав у дітей гроші! ».

Поступово відносини з Машею налагодилися. Борис вибачився, став приділяти більше уваги дітям. Фома і Фока люблять батьків однаково і дуже раді, що вони, нарешті, досягли гармонії у стосунках.

Теги: дитина, шлюб, чоловік, особистість, борис