Як підібрати серветки для декупажу

% Андрей Сидоров, автор JustLady. % % %
��� ��������� �������� ��� ��������
% Декупаж - це свого роду аплікація, але аплікація особлива - на поверхні, покритої лаком, вона виглядає, як розпис. Загадкове французьке слово «декупаж» в перекладі означає «вирізати», він є способом декорування будь-якій поверхні предметів своїми руками. Декорувати можна все що завгодно - тканина, посуд, меблі, головне дотримуватися певні прийоми і правила. Декупаж привабливий тим, що не вміють малювати люди можуть використовувати в цій справі малюнки на серветках. Але серветки повинні бути обрані правильно. %
% Статті за темою «Як підібрати серветки для декупажу» %
Як підібрати серветки для декупажу
% Краса своїми руками: декупаж %
Як підібрати серветки для декупажу
% Серветки для інтимної гігієни: "за" і "проти" %
Як підібрати серветки для декупажу
% Декупаж меблів своїми руками %
Як підібрати серветки для декупажу
% Хоббі та рукоділля: декупаж %

Суть серветковий техніки полягає в тому, що тонкий шар паперу з оригінальним малюнком наклеюється на поверхню предмета, який необхідно прикрасити і при цьому створити видимість ручного розпису. Навіть якщо є певні труднощі в роботі з такою тонкою папером, досвід і вправність призводять до бажаного результату.

Що таке серветки для декупажу?

За своїм зовнішнім виглядом серветки для декупажу практично такі ж, як і звичайні паперові серветки, використовувані в побуті. Але існує одна єдина відмінність, завдяки чому побутова серветка перетвориться в серветку для декупажу - це малюнок або мотив. Зазвичай він яскравий і запам'ятовується, красивий і часом незвичайний.

На таких серветках можуть розташовуватися навіть цілі композиції або картини, а також окремі предмети. Вибір їх надзвичайно широкий і різноманітний. Це і яскраві квіткові орнаменти, дитячі малюнки, пейзажі, святкові тематики, фрукти та овочі.

Які серветки вибирати для декупажу?

Серветки бувають як одношаровими і двошаровими, так і тришаровими. Кількість шарів для досвідченої людини не має принципового значення, найважливіше, щоб папір, на якій зображений декупажний мотив була дуже тонкою. Адже чим тонше папір, тим яскравіше ілюзія того, що зображення на заготівлі спочатку намальовано. Тому в основному при декоруванні використовується тільки верхній шар серветок.

Купуючи серветки для роботи, практичніше всього брати по два-три однакових примірника. Так можна декорувати комплект для кухні або в дитячу. А можна підбирати серветки з малюнками в одному стилі. Головне, що фон повинен бути однотонним і світлим для того, щоб просвічує малюнок, який вирізаний із серветки, був добре бачимо.

Останнім часом багато стали застосовувати для занять декупажем тришарові серветки з барвистими малюнками, які продаються в супермаркетах. Використовуючи тільки верхній яскравий шар, та ще покривши його лаком, можна добитися відмінних результатів декорування вази, квіткових горщиків, страви або стільчика. Тільки завжди варто звертати увагу на те, щоб малюнок був великий, без дрібних деталей, фарба була стійка, не бруднити руки.

Окремо варто відзначити рисові серветки для декупажу. Вибираючи їх для своєї творчості, ви відчуєте, як гладко і рівно вона лягає на будь-яку поверхню: як на скло, так і на дерево або пластик. Вона більш міцна і надійна в порівнянні зі звичайними серветками, що важливо для початківців.

Таким чином, серветки необхідно вибирати ретельно, обов'язково хорошої якості, щоб дійсно отримувати задоволення від творчості.

Теги: серветка, декупаж

Дірка на дитячих джинсах. Що можна зробити?

% Юлія Отруйна, автор JustLady. % % %
����� �� ������� �������. ��� ����� �������?
% Ваша дитина прийшла з вулиці і показує розірвані джинси? Не поспішайте лаяти малюка і говорити, що це річ дорога, і більше ви нічого йому не купите. З будь-якою людиною, навіть дорослим, може відбутися такий неприємний казус, що вже говорити про непосидючому малюка. Джинси, якою б шкоди їм не було завдано, завжди можна виправити. Найчастіше дитячі джинси рвуться на колінах або на попі. Невдале падіння, і коліна малюка врятовані, а джинси постраждали. Або цвях на лавці виліз якраз там, де вирішив присісти дитина. Є кілька варіантів «боротьби» з дірками:
% Статті за темою «Дірка на дитячих джинсах. Що можна зробити? » %
Дірка на дитячих джинсах. Що можна зробити?
% Джинси - скинни 2010 (джинси skinny, slim, жіночі вузькі джинси). ФОТО. З чим носити вузькі джинси? %
Дірка на дитячих джинсах. Що можна зробити?
% Що можна зробити зі старих джинсів %
Дірка на дитячих джинсах. Що можна зробити?
% Як розтягнути джинси %
Дірка на дитячих джинсах. Що можна зробити?
% Якими мають бути справжні джинси %

1. Якщо тканина розривається кутом.

У цьому випадку підкладіть під дірку з вивороту щільний матеріал (краще джинсовий в тон) і частою рядком зигзаг з лицьового боку закріпіть розійшлася тканину. Бажано робити таку закріпку нитками в тон виробу або трохи світліше, так місце лагодження буде менш помітно. Щоб задекорувати місце розриву, можна продовжити шов, і виконати який або малюнок (трикутник, квадратик, кораблик). Тут вашої творчої фантазії немає меж. Можна зробити таку вишивку і нитками контрастного кольору, а для дівчаток доповнити деталями з намистин, бісеру або страз.

2. Якщо виривається шматок тканини або матеріал розірваний на шматки.

У цьому випадку доведеться ставити латку. Всі обдерті і разлохмаченние краю зрізаються до міцної тканини. З щільної тканини вирізується шматок на латочку (не обов'язково в тон). Латочка пришивається з вивороту. Можна залишити латочку відкритою, і тоді як у віконечко з лицьового боку буде просвічуватися тканину заплатки. А можна закрити непривабливе місце лагодження на лицьовій стороні. Для цієї мети прекрасно підійде термоаппликация або Пришивні аплікація з дитячим малюнком. Підібраний мотив пришивається або приклеюється. У тому випадку якщо продертися обидві коліна, на них можна поставити великі ромби або трикутники з іншої тканини.

3. Якщо дірочка на джинсах невелика або їх декілька.

Часто діти примудряються облити кислотою або пропалити джинси. Такі невеликі дірочки можна задекорувати вишивкою або намистинками для дівчаток або аплікаціями для хлопчиків. Також для хлопчаків чудово підійдуть джинси із заклепками або люверсами. Просто поставте люверси в місцях дірок і ще кілька для дизайну, от і модні джинси готові. Просмикніть в отвори шнурівку.

4. Якщо тканина порвалася на коліні або на стегні по рівній лінії.

В місце прориву можна вставити блискавку, а з вивороту пришити кишеню. Так у вашого малюка з'являться додаткові кишеню, з якого нічого не висипається. Але майте на увазі, брати на такі кишені металеві блискавки не рекомендується, тому при частому використанні дитина може подряпати собі руки. Якщо ви не хочете робити кишеню, просто пришити 1-2 блискавки поверх тканини. Це виглядає теж досить цікаво.

У будь-якому випадку полагоджена річ ще довго прослужить дитині, а прикрашені джинси можуть стати найулюбленішими в гардеробі малюка.

Теги: джинса, дитяча, дірка

Як пришити кант

��� ������� ����
% Сучасна мода не може обійтися без декоративних елементів. Одним з цих елементів є кант. Кант - це коса смужка тканини, контрастна складена в кілька разів, яку застосовують для декорування деталей одягу: кишень, комірів, манжет і т.д. Зазвичай кантом обробляють зрізи і шви виробів, колір канта буває контрастним кольором основного вироби, але буває і в тон.%
% Статті за темою «Як пришити кант» %
Як пришити кант
% Як пришити підкладку до сукні %
Як пришити кант
% Як пришити подплечники %
Як пришити кант
% Як пришити подплечники %
Як пришити кант
% Як точити канти лиж %

Конструкція канта
% У спеціалізованих магазинах для шиття і рукоділля можна купити готову косу бейку різних кольорів. З такої бейки згодом можна виготовити і пришити кант для декорування виробу.

Також кант використовується для обшивки меблів, подушок та інших текстильних виробів. У цьому випадку користуються готовим меблевим кантом, який буває з наповненням і без.

Для зручного і правильного пришивання канта в наборі швейних машин існує спеціальна лапка.

Слід пам'ятати, що якщо ви вирізуєте стрічку для канта самостійно, то робити це необхідно строго по косою. Це означає, що взявши відріз тканини, ви повинні викроювати стрічку потрібної ширини по діагоналі відрізу. У цьому випадку всі відрізки стрічки зшиваються між собою, і тільки потім формується декоративний кант.

Кант, по відношенню до матеріалу вироби, являє собою досить жорстку конструкцію. Він може, як допомогти виробу тримати форму, так і зіпсувати враження зайвої жорсткістю.

 Для обробки тонких тканин зазвичай застосовується рулик - тонка коса бейка з того ж матеріалу, в колір виробу.

Виготовлення простого канта
% Ширина косою для смужки для канта розраховується з умови необхідної ширини канта і дорівнює двом ширинам канта в готовому вигляді плюс подвійний припуск на шов плюс 1 см на вирівнювання краю.

Косу смужку шириною потрібної ширини складають вздовж навпіл і прасують, витягаючи. Далі її приколюють, злегка натягуючи, до краю вироби з виворітного боку, строчать на лапку і запрасовують шов «на ребро». Після цього смужку відвертають на лицьову сторону виробу, приколюють і перевіряють, чи скрізь ширина канта однакова. Потім його пристрачивают до виробу. Правильно пришитий кант має однакову ширину по всій своїй.

Для виготовлення меблевого канта, вузької смужки тканини по краю диванної подушки, крісла використовується бавовняний шпагат, який вшивається всередину оббивної тканини. Меблевий кант можна виготовити і самостійно, хоча це досить клопітка і трудомістка захід.

Теги: одяг, меблі, визначення, обробка, призначення, декорування, кант, пришивання